Láskou na celý život jsou pro Bohdana Ostroveršenka z Krupky varhany. Poprvé si na ně „sáhl“ v devíti letech na přímluvu nedávno zesnulého profesora Jiřího Ropka. Těm v koncertním sále teplického domu kultury zasvětil Ostroveršenko posledních dvacet let.
Péče o ně vyvstala s otevřením objektu v listopadu roku 1987, neboť varhany za zhruba 6 milionů korun byly jeho chloubou. „Devět rejstříků je třeba před každou produkcí naladit, případně odchytit mechanické vady, které by mohly koncert ohrozit,“ vysvětluje varhaník a zasvěcený varhanář. „Párkrát se stalo, že zůstal viset tón,“ přiznává. „Občas je potřeba opravit něco ve vzdušnici a k tomu se člověk musí zkroutit a pod ty varhany si lehnout, jakoby opravoval auto,“ vykládá Bohdan a sklání se přitom ze své téměř dvoumetrové výšky. Stěžuje si, že s přibývajícím věkem už mu tělo neslouží jako dřív. A tak, ze zdravotních důvodů, musí svoji starou milenku opustit. A spolu s ní třicet dalších, po Čechách i Moravě. Tam všude totiž za opravami varhan zajížděl a poskytoval jim základní údržbu, aby se na ně dalo hrát alespoň při bohoslužbách.
Nejbližší varhanář v Ústeckém kraji je v České Lípě. Toho by bylo možné jen těžko zvát do Teplic před každou zkouškou a produkcí v koncertním sále domu kultury. Proto po Ostroveršenkovi převezme prozatím péči o tamní varhany nadějný teplický dirigent Lukáš Vytlačil.