Doma si získal renomé satirickým hitem Ty jsi to Ústí. Písni, ve které s nadhledem navrhuje vyhodit do povětří ústecký magistrát, před pár lety vestoje tleskalo celé zdejší letní kino. Víc než osm tisíc lidí.

170 LET HISTORIE

I teď písničkář Petr Lüftner zažívá satisfakci. Na začátku letošního roku se stal jediným českým hudebníkem, který v ČR zastupuje a reprezentuje ve světě světového výrobce akordeonů Weltmeister.

Jak sám říká, zamilovat se do hudebního nástroje a zůstat mu věrný není jen tak. „Zkusil jsem různé akordeony, ale Weltmeister je můj. Není malý ani velký, těžký je akorát, dobře se na něj hraje vestoje, zvukem mi vyhovuje. Když přišla šance spolupracovat s německou firmou, která jej pro celý svět vyrábí, a být jediný v Česku kdo by odolal?“ ptá se mladík.

Hit Ty jsi to Ústí nechybí ani na jeho prvním CD Až se znovu narodím, které produkoval jeho kamarád Xindl X, hvězda českého popu.

Petr už má vlastní kapelu, ale harmonika ho dál baví. „Weltmeister Akkordeon Manufaktur, firma z Klingenthalu s více než 170letou historií, je mým novým partnerem i dodavatelem. Na mých koncertech už budete vídat víc druhů této značky. V nahrávkách naší nové tvorby zazní větší spektrum zvuků nástrojů. Má druhá deska bude pestřejší,“ slibuje Lüftner.

Podle něj je podobná spolupráce s výrobcem hudebních nástrojů pro spoustu muzikantů snem. „A mně se splnil. Jsem první a současně jediný Čech, kterému se to v souvislosti se značkou Weltmeister podařilo!“ je nadšený.

NOHAVICA, BILL, LÜFTNER

Akordeon je hudební nástroj mezi českými hudebníky i kapelami oblíbený. „Hrají na něj Jarek Nohavica, kapely Divokej Bill, Tři sestry, Jelen. Nikdo z nich nemá Weltmeister, nejstarší značku na světě, která se česky jmenuje Mistr světa,“ říká Lüftner.

Tuší, že ho nový partner dostane víc do světa. „Weltmeister podruhé expanduje do různých zemí světa. Míří do Číny, vyváží harmoniky do Brazílie, všude nabízí hudbu svých firemních hráčů. Nabídnou mě i v Mexiku,“ tvrdí. Bude je tam ale zajímat čeština? „Hudba je jazyk mezinárodní, ne?“ uzavírá hudebník.