Svůj čarovný um předvedly na šedém omšelém dvoře Pedagogicko psychologické poradny Ústeckého kraje v Lípové ulici v Teplicích, kde jejich poklady ozdobily mladé dívčí paže a šíje na slovo vzatých manekýn, které si připravily choreografii ve stylu moderní zumby.
Na podvečerní akci na svátek Jana se sešlo téměř na sto žen a dívek, které prodejní přehlídku odměnily bouřlivým potleskem a hned záhy obklopily téměř neprodyšně prodejní stánek s doplňky, které LK dílna vyrábí.

Linda a Kateřina – počáteční písmena jejich jmen tvoří název teplické umělecké dílny, která již zhruba 2 roky vyrábí šperky z hmoty FIMO. Je to polymerová hmota v mnoha různých odstínech, která je vytvořena právě pro tvořivé ruce, dodávají Katka s Lindou.

Jejich původní záměr spočíval pouze v tvorbě pro ně samotné, teprve, když měly jejich šperky úspěch u jednotlivých známých, začaly vyrábět doplňky i pro ostatní zákaznice. Nyní vyrábí šperky a ozdoby pro všechny ženy a dívky, které touží po neotřelém a výrazném doplňku svého šatníku a nebojí se vyniknout v módní šedi českých ulic – opět slova dvou mladých půvabných výtvarnic. Jejich doplňky si můžete prohlédnout na www.lkdilna.cz .

Celou módní přehlídku doplňovaly nádherné obrazy další mladé teplické výtvarnice Dagmar Hrickové, která měla také svou první životní vernisáž právě na půdě Pedagogicko psychologické poradny v Teplicích již v květnu. Záhy po ní se ozvala agentura z belgického Liegu s nabídkou účasti na kolektivní výstavě.
Kouzelný magický večer se tak stal nezapomenutelným uměleckým zážitkem všech účastníků.

JAN LIŠKA