Rodák ze Žatce, který má na svém kontě bezpočet hitů, se ve videu k skladbě Rosalyn objeví sice až v jeho závěru, i před tím je ale určitě k vidění mnohé. V bývalé tovární hale ve Vraném nad Vltavou, kde se klip točil, předvádí své dovednosti s motorkou Martin Krátký, flamencem svádí půvabná tanečnice Jana Hemelíková Baudisová. S tou si na závěr sedmapadesátiletý zpěvák vášnivě zatančí.

„Přál jsem si dospělý klip s příběhem, tajemstvím s trochou adrenalinu a krásně výtvarný.  A pokud možno ve slow motion. Námět jsme vymysleli společně s Dušanem Chrástkem a šlo o zachycení animální přitažlivosti muže a ženy. A přitom lásku na celý život.  A mělo by to celé být cool a sexy, jako když se v aréně potká toreador a tanečnice flamenca.  Když jsme pak objevili protagonisty pro příběh, krásnou tanečnici flamenca Janu Hemelíkovou Baudisovou a jednoho z nejuznávanějších evropských Stunt Riderů Martina Krátkého, bylo jasno," přibližuje Kotvald vznik videoklipu.

"Už během příprav 3CD padlo jasné rozhodnutí podpořit tento komplet videoklipem. Při zrodu alba bylo totiž stále jasnější, že půjde nejen o BEST OF s padesáti hity, ale také o 11 novinek," přidává zpěvák, který během tří desítek let sólové kariéry vyzrál v osobitého interpreta s nezaměnitelným hlasem.

Skladba Rosalyn je singl ze zmiňovaného alba, které vyšlo v květnu. Její text napsal Rudolf Kubík, hudba je dílem Kotvaldova dvorního skladatele Jindřicha Parmy. Není bez zajímavosti, že Kubík je autorem písně Marilyn, která se v roce 2003 stala dalším Kotvaldovým velkým hitem. Podobnost jmen? Patrně čistě náhodná, možná autorův žert. Tím ale veškerá podobnost končí. Marilyn je poklonou americké modle začátku druhé poloviny minulého století, Rosalyn přibližuje vztah muže a ženy po několika letech společného soužití.