Léto bude veselé, v sytých barvách, ale i romantické plné volánků, s květinami, motýly a puntíky. Alespoň takové ho připravili Naďa a Jiří Moravcovi z teplického módního Atelieru Moravec. Nové kolekce léto 2012 předvedly půvabné modelky na dvou módních přehlídkách včera a ve čtvrtek večer. „Léto máme barevné, ale každý by měl nosit to, co se mu líbí, co mu sluší a v čem se cítí dobře. I naše letní móda je proto spíš praktická," odmítá „diktát módních trendů" Jiří Moravec. Jak Moravcovi překvapili, vás budeme ještě chvíli napínat. Ostatně na odhalená ramena je ještě čas, protože sluníčko s námi zatím jen nesměle koketuje. Fotografie z módní přehlídky najdete v dalším Extra vydání Teplického deníku, který ve třicetitisícovém nákladu najdete zdarma ve schránkách začátkem června.Přehlídka byla ale zajímavá i díky hostům. Po dlouhé době do Teplic přijela televizní rosnička, modelka a Vicemiss ČR 2002 Radka Kocurová. Spolu s ní nechala nahlédnout do svého soukromí i finalistka letošní Miss ČR 2012 Veronika Kopřivová.

Módní přehlídka Salonu MoravecI když jsou obě dívky každá jiná, kromě půvabu je spojuje nejen soutěž Miss, ale i úzká vazba na salon Moravec. Radka Kocurová i její partner, fotbalista Arsenalu Tomáš Rosický už jsou s Moravcovými víc než přátelé. Radku s Naďou a Jiřím seznámila před lety v Praze Lenka Taussigová na Miss neslyšících. Šaty z teplického salonu se jí líbily a tak Moravcovy požádala, zda by ji oblékali na prestižní společenské akce, na které chodí s Tomášem. Po čase se stala tváří salonu Moravec a v jeho modelech nafotila úspěšný kalendář. „Jsem za to seznámení Lence vděčná, takhle úžasní lidé se jen tak nepotkávají. Dali mi i cennou radu, abych byla vždy sama sebou, kterou se řídím," svěřila se Radka.

Ze soutěž Miss se jí s desetiletým odstupem vybavují slzy. Obrečela, že při volné disciplíně nemohla hrát na klavír, na který hrála deset let a hraje dodnes, ale donutili ji zpívat, což prý neumí. Soutěž jí sice vzala soukromí, ale přinesla jí cenné zkušenosti a také životního partnera. „Věřím na osud, takže jsem tam asi měla být. V Karviné bych se s Tomášem určitě nesetkala.

Seznámili jsme se s Tomášem při focení pro firmu Nike a dnes už je to deset let," zavzpomínala Radka Kocurová.Domov je pro ni teď Londýn, kde tráví s Tomášem nejvíc času, kde má klid a pohodu. Do Prahy, kde je teď momentálně i její partner, jezdí kvůli práci a na Moravu pak za maminkou a rodinou, která pro ni byla vždy nesmírně důležitá. V Londýně tráví čas s Tomášem a když je na tréninku, dělá Radka věci, které má ráda. Věnuje se zahradě, hraje na klavír, začala cvičit jógu, čte esoterickou literaturu. Ráda také vaří a peče a i když to na ní není vůbec vidět, i ráda jí. „Někdy sním i větší porci než Tomáš. Chodí domů na obědy, takže vařím hlavně jídla, která máme rádi oba jako je rajská nebo guláš, na dovolené jsem se naučila suschi. Ráda i experimentuji, i když už se to také někdy nedalo jíst. A jak jsem na to byla zvyklá z domova, tak i já každý pátek peču. Ale už jsem se naučila dávat dorty do mrazáku, protože je nestíháme sníst," směje se sympatická rosnička.

Těší se na léto. „Pochopila jsem, že není důležité kde strávíme dovolenou. Naší oblíbenou destinací jsou sice Maledivy, kam jezdíme, ale je to hlavně proto, že tam není hodně lidí a Tom si chce odpočinout a užít si klid," prozradila Radka. Nejprve se ale chystá za maminou na Moravu a pak společně s Tomášem do Polska na Euro.

Radce, která zůstala stejně příjemná, milá a skromná jsme popřáli hodně štěstí a budeme se těšit, že zase do Teplic, které se jí vždy líbily, brzy přijede.

Co na sebe prozradila Veronika Kopřivová si přečtete v Teplickém deníku Extra.