PONDĚLÍ 22.2.

Krušnohorské divadlo Teplice
19:00 POZOR ,JAGUÁR!
Popis:

V průběhu tohoto dramatu se lovci zvířat proměňují v lovce lidí, rozhodující část hry zabírá hon na štvaného člověka. Naléhavost autorova poselství lze chápat jako modelový obraz známé pravdy, že lidé, kteří jsou vystaveni nemilosrdným tlakům divočiny a musí čelit jejím nebezpečím, se sami stávají součástí toho, proti čemu bojují. V přeneseném smyslu lze Nashovo drama vnímat jako metaforický obraz naší současné společnosti a její pomalé střízlivění z divokého kapitalismu ranných devadesátých let.

Poznámka:
Studenti a učňové, kteří se u pokladny prokáží studentským průkazem, mají vstup za 100,- Kč.


Kino Krupka
17:30 a 20:00 hod. ZOMBIELAND

Americká horrorová komedie, kde vládu nad světem převzali krvelační zombie. Existuje však malá skupina přeživších lidí, kteří se jen tak nevzdají.
Mládeži nepřístupný. 80 min. 70 Kč.


Kino Květen Teplice

17:30 Vyfič!
Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc . Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky… Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů.


Kino Květen Teplice
20:00 Pouta

Československo, 1982. Totalitní režim se zdá jako nekonečný a neukončitelný. Antonín, příslušník tajné policie , je vnitřně neklidný, možná až psychopatický násilník, plný neartikulovaného vzteku a zoufalství. Znuděný vším okolo sebe nasměruje své démony ke zdánlivě čistému, spíše ale neuchopitelnému bodu – k mladé ženě Kláře. Není to láska ani jiný druh čisté vášně – pouze spalující touha po iluzi útěku z šedivé klece a nudy. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací nejen proti tradičním nepřátelům režimu, ale i proti vlastním lidem a systému samotnému. Pokud ale Antonín porušuje pravidla organizace, jíž slouží, není to gesto občanské nebo dokonce politické – je to vzpoura čistě osobní a zběsilá.

Kino Lípa Duchcov
22.2. od 19.00
ABY BYLO JASNO

Vtipná, svižná divadelní komedie, která by se mohla jmenovat „Jedno velké nedorozumění“. Hrají: Jan Rosák, Dana Homolková, Veronika Nová a Otto Kallus.

VÝSTAVY
Regionální muzeum Teplice

Jízdárna teplického zámku
TEPLICE NA VLASTNÍ KŮŽI
Výstavu „Teplice na vlastní kůži“ pořádá teplické muzeum ve spolupráci s autory projektu tzv. audiostezky Teplice - naučné stezky, která nyní zahrnuje 66 objektů a míst v Teplicích. Na výstavě bude audiostezka představena prostřednictvím soutěže pro 2. stupeň základních škol, střední školy, ale také rodiny s dětmi a ostatní veřejnost. Tématem soutěže je historie, současnost a budoucnost města Teplice na bázi příběhů jednotlivých objektů a míst zapojených do audiostezky. Výstava je doplněna zajímavými exponáty ze sbírkových fondů teplického muzea. Realizaci výstavy podpořilo Statutární město Teplice.

Informační centrum Osek
Město Osek ve spolupráci s IT
C Osek pořádá do 20. února výstavu obrazů pana Josefa Škaryda, oseckého občana.

Informační centrum Duchcov
ROSTISLAV STACH

Výstava fotografií autora, který se specializuje na snímky naší fauny. V roce 1996 byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, od roku 2005 pracuje jako volný fotograf.

Výstavní síň U Kostela Bílina
od 1. do 21.února
VÝSTAVA K 50.VÝROČÍZALOŽENÍ DDM BÍLINA

Vstupné: dospělí 20,-Kč, studenti, děti, senioři – 10,-Kč

Galerie Pod Věží Bílina
od 5. do 26.února
KAMIL SOUČEK - ÍRÁN

Výstava fotografií země Íránu očima fotografa Kamila Součka.

Výstavní síň designu v Dubí
FENOMÉN PORCELÁN

První výstava letošního roku má název Fenomén porcelán – 300 let evropského porcelánu s první českou porcelánkou a pro veřejnost bude přístupná do 19.2.
Výstava slavkovského porcelánu je časově orientována k výročí vzniku evropského porcelánu a k datu založení první evropské porcelánky 23.1.1710. Porcelánka v Horním Slavkově svým datem založení v roce 1792 je nejstarší porcelánkou v českých zemích.
Součástí expozice je i přehled individuální tvorby současných designérů z dosavadních dvou ročníků výstavy Letní porcelánová plastika Mostov.

Galerie V. Preissiga ve Světci
Výstava fotografií bývalého redaktora Deníku
MIROSLAVA RADY