Poznáte místo z fotografie? Tentokrát netradičně poznávejte snímek, který Regionální muzeum v Teplicích zapůjčilo na výstavu z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, ale dosud nikdo nepoznal, kde byla pořízena.

SOUTĚŽ O LÍSTKY

K fotografii se vztahuje soutěž, kterou Regionální muzeum zveřejnilo také na internetu: „Napište info@muzeum-teplice.cz), kde to bylo a vyhrajte volnou vstupenku do muzea! Pracovníci muzea si marně lámali hlavu nad fotografií, která není z muzejních sbírek (vystavujeme ji s laskavým souhlasem Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR). Nikdo z nás totiž s určitostí nepřišel na to, kudy pochoduje průvod zřejmě během generální stávky 27. 11. 1989. Rozhodli jsme se proto obrátit na vás. Pokud místo poznáte a můžete případně ukázat jeho fotografii (i digitální) v současnosti, neváhejte a obraťte se na pracovníky muzea (tel. 417 537 869). První z vás získá volný vstup pro sebe i rodinu do muzea, navíc s překvapením.“

Milí čtenáři, týdenní seriál v Teplickém deníku U NÁS DOMA by měla být především Váš. Rádi bychom ho skládali z příspěvků, které nám pošlete. Abyste měli přehled, co a který den bude vycházet, připravili jsme pro orientaci jakýsi jízdní řád.

Vaše příspěvky, fotografie i krátké texty zasílejte prosím na mailovou adresu teplicky@denik.cz.
U NÁS DOMA

PONDĚLÍ: Ze školních lavic i mimo ně, aneb děti v akci. Podělte se s ostatními o to, co dělají žáci ve školách, co je nového ve školkách, ale i to, co dělají děti ve volném čase.

ÚTERÝ: Poznáte, kde jsme fotili? Zapomenuté fotografie: Jak to vypadalo na Teplicku dříve a dnes.

STŘEDA: Miláčci a koníčky. Posílejte nám fotky a příběhy svých zvířecích miláčků. Houbaříte, rybaříte, nebo zahradničíte? Pochlubte se svými úlovky!

ČTVRTEK: Co si myslíte vy? Vše co vás nadzvedává ze židle, co vás trápí, nebo naopak, co vám dělá radost. Napište nám, jaký máte názor na aktuální dění.

PÁTEK: Zajímavá místa na Teplicku, aneb máme se čím pochlubit.SOBOTA: Reportéři v akci. Fotografové každý den pilně sledují dění v regionu. Zajímavé snímky, zajímaví lidé, zajímavá místa. Vše, co přinesl končící týden.