„Festival je členěn na školní a místní kola, na kola spádová a krajská, z nichž jsou porotou vybráni účastníci celostátního festivalu. Zúčastnit se může i recitátor, který neprošel výběrovými koly,“ řekla Ivana Horká z KS města Ústí, které akci v kraji pořádá.
Sóloví recitátoři jsou rozděleni do 3 věkových kategorií od 15 do 35 let. V porotě usedne ředitel Činoherního studia a herec Achab Haidler, Jana Štefánková (NIPOS Praha), Jana Urbanová a Svatopluk Vašut z Teplic.

Ústí zastoupí Sebastiana Hájková (16 let) a Barbora Pohořská (17) – obě Gymnázium dr. Šmejkala a Julie Houfková (17, ZUŠ Ústí), Postoloprty Dominika Drahuvzalová a Hana Mačková, (obě 16, ZUŠ), Teplice Šárka Langfellnerová, Lea Petříková a Vendula Moszová (všechny tři 16) a Matěj Hron (17) – všichni čtyři jsou z Gymnázia Teplice. Stejné město „vyšle“ do soutěže i Annu Šafránkovou (21).
Z Děčína přijedou Eliška Nohýnková (16) a Hedvika Řezáčová (18, loni postoupila do Prostějova) – obě Gymnázium Děčín), z Lovosic Roberto Gaínza (17, Gymnázium Lovosice – soutěžil již loni).

„Zúčastní se i čtyřčlenný recitační soubor ZUŠ Postoloprty s ukázkou z díla Dafnis a Chloe,“ uvedla Ivana Horká. „Václav Šanda z Gymnázia Krupka, loňský postupující do Prostějova a svěřenec porotkyně Jany Urbanové z Teplic, byl navíc přijat na DAMU,“ dodala pořadatelka Ivana Horká.