Je v Česku málo zpěvaček, které s přehledem zazpívají kvalitní rock, balady i čistokrevný pop. Baví Česko desetiletí, nevyvolávají kontroverze, a přesto jejich sláva nevadne.

Zajímavá je zpěvačka Věra Špinarová také skutečností, že ji roky živě doprovází Adam Pavlík Band, skupina jejího syna.

VYPRODANÝ CHOMUTOV

Podle informací z Městského informačního centra Chomutov je její show zde vyprodaná už od začátku září. „Prodávali jsme lístky už od srpna," uvedla jeho pracovnice Karolína Jedličková. Jsou ale ještě ty na koncert v Ústí. Na obou vystoupeních čekají návštěvníky největší Věřiny hity, písničky napříč desetiletími i napříč její kariérou.

Věra Špinarová se narodila 23. prosince 1951. Dětství trávila v rodných Pohořelicích u Brna, v sedmi letech se s rodiči stěhovala do Ostravy.

Počátky její hudební kariéry spočívaly ve hře na housle (6let) a později na vysněnou kytaru u táboráku a s partou kamarádů. V šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a následné pravidelné vystupování s kapelou Flamingo.

PRVNÍ VELKÝ HIT

Následovaly „čaje" s Royal Beatem a nahrávka Music Box, který se zanedlouho stal hitem. Později přestoupila do skupiny Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou.

S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box, který ji katapultoval mezi špičku tehdejší české populární hudby. Tady se poprvé setkává se svým budoucím partnerem Ivo Pavlíkem, kterého si v roce 1972 vzala za manžela, 14.prosince 1974 se jí narodil toužený syn Adam.

V roce 1984 končí manželství s Ivo Pavlíkem a začíná etapa s Vítězslavem Vávrou. Tenkrát začala zpívat se skupinou Speciál, tehdy velmi uznávanou. V roce 1988 odchází od Speciálu a zakládá skupinu Notabene.

Dostává pracovní nabídku na muzikál Benzín a mejkap a ledové představení Mrazík – rozchází se s Vávrou. Na koncertech jí začíná doprovázet její syn Adam se svou kapelou a do profesního života přichází manager Václav Fischer.

V posledních letech je jejím managerem Alan Janeček a její doprovodná skupina je v současné době skupina Adam Pavlík Band.

PRVNÍ PLATINOVÁ DESKA

Její první album bylo Andromeda u společnosti Panton v roce 1972. Svá další alba nahrála u společnosti Supraphon. V prosinci před několika lety zpívala na svém koncertu na Žofíně.

Byl beznadějně vyprodaný, obdržela tam platinovou desku za CD To nejlepší, které patřilo v uplynulých letech k nejprodávanějším u nás.

„Pochopitelně, že jsem měla velkou trému už před koncertem. Nevěděla jsem, jaké vůbec přijde publikum a říkala si: !Co já tady vlastně dělám? Vždyť na tomto pódiu zpívá Karel Gott, Helena Vondráčková…" A pak jsem se v průběhu vystoupení otočila směrem k obecenstvu a musela jsem se přiznat k tomu, že už také zpívám čtyřicet let," říká s úsměvem zpěvačka se stále báječným hlasem, který ji závidí mnohé operní sólistky.

BULVÁR JÍ UBLÍŽIL

Věra Špinarová nerada hovoří o svém soukromí už také proto, že jí bulvár v minulosti nejednou ublížil. Je jednou z nejlepších a nejvýraznějších osobností českého popu a rocku.

Krom řady ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patří Věra Špinarová mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České i Slovenské republice.

Koncerty v průběhu celého roku má stále vyprodané. Má řadu hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars, Měj mě rád.

Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě. Jako prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany. Byla pozvána jako host na Ostravský koncert.

Věra Špinarová patří ke stálicím naší rockové i populární hudby pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech. Díky tomu je jednou z nejoblíbenějších zpěvaček u nás.