„Zákaz vstupu do lesů na akci nic nemění, jen nebudeme rozdělávat oheň a pro kuřáky připravíme popelníky. Na místě bude také požární dozor," slíbil za pořadatele Petr Bureš.

Zajímavé kapely

Uprostřed přírodní lokality ostrovských pískovcových skal mohou návštěvníci očekávat kapely, které neobrážejí velké množství letních festivalů, ale jejich muzika je nějakým způsobem zajímavá. Těšit se můžeme na ska-punkové Peshata, rock-dance seskupení Simple Muffin, berlínské Weltraum Power, elektronické Vložte kočku, či kapelu Nauzea Orchestra, která velice zdařile míchá české a německé texty.

Festival, stejně jako každý rok, nezůstává jen u hudby, ale nabídne i zábavu, když pódium nebude obsazené muzikanty. V letošním roce nezůstane jen u klasických lezeckých kurzů, ale zájemci budou mít možnost se přiučit žonglování, získat informace o správném fotografování nebo se naučit jak poskytnout první pomoc.

Samozřejmostí je umělecká dílnička pro děti a program ozvláštní návštěva modrookých psích sportovců z Krupky. Děti i dospělí si je budou moci pohladit a dozvědí se nové informace o sportu psích spřežení. V případě horkého počasí je možné se zchladit v nedalekém rybníku.

Služby na úrovni

Vstup na festival se oproti minulému roku nezměnil a zůstává na 500 Kč za víkend a 300 Kč za den včetně poplatku za ubytování v kempu. Pořadatelé za to nabízí nejen širokou nabídku hudby, zábavy a občerstvení, ale také služby, které u ostatních festivalů nejsou až tak samozřejmé.

„Návštěvníci se ubytují v kempu s veškerým zázemím, a nikoliv pouze na louce či fotbalovém hřišti, jak je v Čechách zvykem. Velká část areálu kempu se nachází ve stínu lesa, a tak se nemusí tlačit hlava na hlavě na ostrém slunci. Hudbu si v klidu můžete vychutnat i od vašeho stanu. Festival také nabídne pestrou skladbu občerstvení za přijatelné ceny a bez dlouhých front," shrnul za pořadatele Václav Fuchs ze spolku Kultura Tisá.