V Teplicích jste už někdy hráli?
Ano hráli. Několikrát jsme vystoupili v klubu Knak, bylo to v začátcích naší kapely. Vzali nás tam s sebou Krucipusk a bylo to punkový. Váže se k tomu jedna zajímavost, a to sice setkání a spřátelení se s básníkem Radkem Háskem, takže když se řekne Teplice vybaví se mi Hasan, šílený recitátor. Je to už pár let co jsme kamarádi a dokonce nám na čtvrtou desku napsal jednu písničku, Voda.

Pokud se nepletu hráli jste i na Lázeňské sezoně…
Zahájení lázeňské sezony byla monstrózní akce s obrovskou účastí lidí, takže jsme byly nadšeni. Jen si vzpomínám, že tenkrát byly nějaké problémy se zvukem, takže nám přišlo, že se koncert moc nevydařil, ale to se prostě občas stane . V Raketě si dáme rozhodně pozor, aby to i po zvukové stránce vyšlo. Lhal bych kdyby jsem tvrdil, že znám Teplice dobře, ale mám v plánu vše napravit a jsem již domluven s Radkem, že nás provede a ukáže zajímavosti.

Máte nové album Mlsná, pojedete koncertní šňůru - republiku projedete od Aše až po Uherské Hradiště. Pro některé zpěváky a kapely je cestování noční můrou. Pro Divokýho Billa?
Z těch jedenáct, skoro dvanáct let, co spolu hrajeme, jsme toho najezdili opravdu hodně a jelikož je nás dohromady 12 a více, musíme jezdit i ve více autech. Vyrážíme většinou dvě, tři dodávky to když hrajeme někde dál od baráku. Pakliže hrajeme blízko jede jedna dodávka s aparátem a nástroji a muzikanti dorazí jak se komu chce. Já jsem fanda do motorek a tak jednou dvakrát za sezonu, když je zrovna počasí a koncert je někde šikovně, kam vede hezká cesta, jedu. Ale po adrenalinu na podiu se mi kolikrát těžko vrací do role řidiče a to je nebezpečné. Vždy pečlivě zvažuji kam jet. Většinou si vybírám odpolední koncerty, abych byl zpátky v pořádku, ještě za světla. Noc je na mašině opravdu nepříjemná. Jednou jsme taky jeli na koncert do Ostravy pendolínem, byla to pohodička. Jinak všeobecně platí, že čas strávený v autech a čekáním je velice nudná a nepěkná věc, která bohužel nejde změnit a ke kapele patří.

Co všechno diváci na čtvrtečním koncertě kapely Divokej Bill v klubu Raketa v Teplicích uslyší? Průřez vaší tvorbou, nebo songy z nového alba Mlsná?
Bude to akustický koncert, tedy víceméně komornější záležitost, v sedě. I když mám pocit, že to asi celý koncert stejně nevydržíme. V plánu máme zahrát alespoň polovinu písniček z nové desky. Staré klasické pecky taky nevynecháme, to by nám fanoušci neodpustili. Jelikož nemáme předkapelu, tak zkusíme zahrát trošku déle než hrajeme obvykle a snad se všichni dobře pobavíme.

Kde přišla nová deska k názvu Mlsná?
V pořadí pátou studiovou desku jsme pojmenovali Mlsná, zaprvé proto, že se tohle slovíčko vyskytuje v refrénu pecky, která desku otevírá a za druhé proto, že přesně vystihuje to co se nám děje v hlavách a duších…honí nás Mlsná, chceme blbnout, bavit se, dělat věci pro radost a užít co se dá.

Připravili jste něco speciálního pro teplické publikum?
Máme připraveného velice speciálního hosta, neprozradím. Myslím, že už všichni tuší.(smích)

Jakou píseň hrajete na koncertech nejraději a proč?
Obecně za celou kapelu můžu říct, že nejradši hrajeme vždy novinky, je tam takový napětí jestli se bude líbit nebo nebude. Novinka si tzv. ještě sedá, jak muzika tak zpěvy a to je vzrůšo. Sledujeme reakce lidí a vždycky potom v šatně diskutujeme co by s tím šlo ještě udělat, zpomalit, zrychlit, jiná tónina, vůbec ji nehrát a tak.

Jsou nějaké skladby, které nehrajete nikdy a za žádných okolností?
Že by jsme měli nějaké písně, které hrajeme vyloženě neradi tak to ne, vždyť jsme si je sami napsali. Párkrát když jsme stavěli nový seznam písniček na koncerty, tak jsme třeba vyškrtli Moje milá plakala, že už je ohraná , ale pak si ji na koncertě lidi stejně vykřičeli. Myslím, že to byla jedna z prvních rad producenta naší první desky ing. Magora ze Tří sester „kluci nehrát na koncertě hity je naprostá blbost, i když se jich vy jednou určitě přejíte, tak lidem je dát musíte“ je to dobrá rada a tak se jí držíme.

Teplicemi jen projíždíte v rámci turné k albu Mlsná. Chystáte se projít po lázeňském městě? Přespíte v Teplicích, nebo jedete hned pryč?
Procházku si určitě dáme. A jestli budeme v Teplicích spát? Nedokážu říct. Rozhodneme asi až těsně předem a nebo těsně po koncertě. Záleží na tom jestli nás bude honit Mlsná…

LÍSTKY NA KAPELU DIVOKEJ BILL JEŠTĚ JSOU ČTĚTE ZDE

10. 12. Divokej Bill v klubu Raketa v Teplicích. Vstupenky: System Street Shop v Teplicích, TICKETSTREAM.CZ , Hudebniny OD Labe Ústí za 270 Kč, na místě 299 Kč.
Přišlo poštou:
Pozvánka na nátečení videoklipu kapely Divokej Bill

Teplice - Ve čtvrtek 10. prosince v 17:00 hodin se v klubu Piáno naproti zimnímu stadionu v Teplicích uskuteční natáčení hudebního videoklipu pro kapelu Divokej Bill k písni Voda. Každý kdo by měl vážný zájem si zahrát, má možnost - věk nerozhoduje. Stačí mě kontaktovat na telefonním čísle 776 258 223 anebo zajít přímo do Piána k místu natáčení a kontaktovat se s provozním Danem Korunkou. Vítán je kostým vodníka, může být i jiný hodící se k vodě. Každý nápad je vítán. Není to však podmínkou. Předem děkuji za pomoc. Na závěr jsem chtěl dát všem vědět že klip Chemička, ve kterém hráli hlavně děti, je natočený.
Radek Hásek

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.