Ano, byl to opravdu galakoncert v tom pravém slova smyslu velký sál zaplněný posluchači a na pódiu skvělí mladí hudebníci, kteří podali profesionální výkon. Jejich dirigent Lukáš Čajka vede tento big band již bezmála devět roků a jasně z jeho úsměvů a přístupu k hudebníkům vyzařovalo, jak velmi je swingová hudba a tento orchestr jeho srdeční záležitostí.

V repertoáru big bandu je hudba legendárních swingových orchestrů Glenna Millera, Artieho Shawa či Bennyho Goodmana až po jazzrockové a pop skladby a výběr z toho nejlepšího jsme si mohli poslechnout.

Sólisté orchestru, jak zpěváci Kateřina Kročilová, Kateřina Jendrísková, Robert Redlich, Jiří „Chandler“ Šidlo a Tomáš Kostka, tak instrumentální sóla od Zuzany Čajkové (klarinet), Tomáše Borla a Jakuba Vogela (pozouny), Davida Jensena (trubka), Katky Škardové (klarinet), Jana Musila (saxofon) a mnohých dalších, ti všichni nám na svém koncertě svými bezvadnými hudebními výkony předali svůj um a svou osobitost.

Stojí před námi mladí lidé. Někteří jsou studenti a další z nich nedávní absolventi Konzervatoře Teplice a všichni se snaží, aby se jejich koncert líbil, aby byl výjimečný. Přišel si při této příležitosti s nimi sólo na klavír zahrát vynikající klavírista Vojtěch Haňka, který již desítky let spolupracuje s předními českými zpěváky a který pro Lukáše Čajku připravuje aranže skladeb. Také díky Vojtěchu Haňkovi může Big band teplické konzervatoře hrát mnoho ze svého hodnotného repertoáru.

Na pódiu zazářil host Big bandu a jejich galakoncertu Felix Slováček ml., saxofonista, klavírista a zpěvák. Felix potěšil posluchače výbornou hrou, střídal mistrně podaná sóla na své nástroje se zpěvem a vyprávěním a přiblížil se nám i jako člověk, který má vedle svých uměleckých úspěchů v České republice i v zahraničí, také své každodenní starosti.

S dirigentem Lukášem Čajkou je pojí dlouholeté přátelství ještě z jejich studentských let a jejich spolupráce přinesla zářivý hudební klenot právě i na tomto společném vystoupení. Nejen hudební výkony potvrdily této hudební akci punc názvu galakoncert, ale také bezvadná práce zvukaře Josefa Kolorose, se kterým tento orchestr dlouhodobě spolupracuje, práce osvětlovačů a techniků kulturního domu a podpora vedení konzervatoře to vše umožnilo a vytvořilo nevšední vysoce kvalitní a profesionální výsledek. Galakoncert se konal s podporou města Teplice a s podporou Nadace Život umělce.

Zážitek z galakoncertu svými kladnými ohlasy vyjádřenými slovy, pocity i dlouhotrvajícím potleskem publika ve stoje všechny hudebníky a jejich dirigenta Lukáše Čajku nabil další energií a povzbudil je k další náročné práci. Je pro nás příslibem, že se můžeme těšit na některý z budoucích koncertů skvělého Big bandu teplické konzervatoře.

Měli jsme možnost díky nim prožít nádherný a nezapomenutelný hudební večer a potvrdit si, že kvalitní a s láskou zahraná hudba má v našich životech místo.