„Ty se sem vracíš, jak toulavej syn k mámě," zpívá se v jednom trampském evergreenu. Přesně tak by se daly parafrázovat návraty hudebníka Petra Kadlčka, který již léta žije v Praze, do rodných Teplic. To ostatně potvrzuje i samotný kytarista, zpěvák, bubeník, hráč na foukací harmoniku a hlavně autor řady výborných rockových skladeb.

Petře, v Teplicích a blízkém okolí hraješ několikrát do roka na různých místech. Ale v Jazz Clubu jsi pár let nebyl, že?
Ano, do Teplic zajíždím hrát na různá místa celkem často, ale konkrétně do Jazz Clubu se vracím po třech letech. Prostředí a pojetí koncertů v Jazz Clubu je specifické tím, že je komorní, poslouchavé, soustředěné, bezprostřední.

Přizpůsobíš tomu nějak svoje vystoupení?
Zvolil jsem verzi nejjednodušší: sám s kytarou. Je to ale zároveň možná verze nejsložitější. Testuje člověka, jeho hraní i jeho texty až na kost. Za nic se nemůžu schovat. Dobře šlapající kapela může třeba schovat slabší text, dusavý nářez může nahradit slabší nápad. Ale sednout si s kytarou a dvě hodiny být pro diváky zajímavý, to je výzva. Občas to tak dělávám, i když velmi často sestavu mých akustičáků posiluju o jednoho až dva hráče. Podobně jsem udělal i nové album, které bylo natočeno živě. Hráli na něm se mnou Jakub Fojtík, Marcel Jakubovje, Petr Samek a Tomáš J. Holý. Poslední jmenovaný přijede jako host i na tenhle koncert do Jazz Clubu.

Co nám ke svému hostu řekneš?
Je to opravdu hodně zajímavý kytarista.

Dalo by se říci, že i když žiješ v Praze, jsi stále teplickým patriotem?
Také fakt, že se mnou album natočili dva Tepličáci, napovídá, že mám k Teplicím blízký vztah. A jak by taky ne, když jsem se tu narodil a žil tady do svých dvaadvaceti let. Velkou legendou je tady kapela Emise, kterou jsem v roce 1979 založil. Z jejího repertoáru zazní také pár písniček. Po Rozpadu Emise jsem přišel do Naturalu a i ten samozřejmě doplní můj výběr písní.

Co dál uslyšíme kromě legendárních věcí Emise a Naturalu?
Samozřejmě zazní hlavně věci z nového alba. Jedná se o volné pokračování cyklu mých alb na různých nosičích kromě CD. V roce 2012 jsem vydal „CD" na flashce. Nyní přišlo na řadu „CD" na kartě.

To by chtělo trochu vysvětlit.
Znamená to vydání hudebního alba na netradičním nosiči na kartě s oboustranným potiskem a s USB čipem 4GB a s obsahem muziky ve formátech audio (WAV) i mp3, s texty písní, fotkami, s dalšími bonusy a „bookletem" včetně poděkování startérům, tedy lidem, kteří na vydání alba přispěli v internetovém projektu Startovač. Natáčení proběhlo formou živého koncertu 15. 3. 2016 v Žižkovském klubu Orion. Album obsahuje 15 písniček, z nichž některé už sice natočeny byly, ale v jiném provedení. Zhruba polovina písniček se natáčela poprvé.

Zaslechl jsem, že Jazz Clubem ale tvé páteční tažení po Teplicích nekončí. Co je na tom pravdy?
Přihodila se trochu kuriózní situace se zahajovacím koncertem v bývalém klubu Knak (nyní Nexo). Bude v ten samý večer, 29. 4. a i na něm budu hrát společně s Tomášem a dalšími muzikanty. Po skončení koncertu v Jazz Clubu přejedeme do Řetenic a půjdeme znovu na to. Takže to pro mě bude vlastně tzv. „dvoják". Bude toho na jeden večer dost a dost, ale „Já na to přece mám". Alespoň to už přes 30 let zpívám ve své nejznámější písničce.

Do Teplic se Petr Kadlček vrátí již ve čtvrtek 5. května. Společně s dalšími kapelami zahraje ve dvojici s Kubou Fojtíkem na Koncertu pro Jeroma. Jde o vzpomínkovou akci na bývalého reprezentanta v zápase řecko-římském a teplického kulturního guru Jiřího Jeroma Beštáka. Na koncertu, který začíná v 17.00 v klubu Nexo, kromě dvojice Kadlček-Fojtík zahrají například Blue Rocket, Hlahol, AKU AKU, Čistírna pokaždé jinak či Kozatay. Speciálním hostem akce je slavný rockový houslista Jan Hrubý.