PREMIERE CINEMAS TEPLICE

5.2. – 11.2.2015

Padesát odstínů šedi
Půlnoční premiéra. Hrajeme v noci ze středy 11.2. na čtvrtek 12.2. od 0:05, 0:15, 0:20
„Pan Grey vás přijme za okamžik." Tahle prostá věta uvedla setkání, které zcela změnilo život nesmělé studentky Anastasie. Zároveň je součástí příběhu, jenž se stal celosvětovou literární senzací, která v rychlosti prodejů překonala i Harryho Pottera. I proto bylo dalším logickým krokem filmové zpracování.

Jupiter vychází
Každý den od 17:00, 19:00, 21:30
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.

Zvonilka a tvor netvor
Hrajeme v neděli od 8.2. od 15:00 a 15:20
Zvonilka a tvor Netvor je dalším ze strhujících dobrodružství Zvonilky a jejích vílích kamarádek. Veselá a talentovaná víla Chovatelka Fauna věří, že nelze soudit růži podle trní a že každý živý tvor je v jádru dobrý. A tak se spřátelí se záhadným tvorem, který je podle prastarých legend známý jako tvor Netvor. Zatímco Zvonilka a její vílí kamarádky nevědí, co si mají o záhadném zvířeti myslet, strážci Hvězdné roklinky, vílí Skauti, se rozhodnou magického tvora ulovit dřív, než přivolá na jejich společný domov zkázu.

Babovřesky 3
Každý den od 16:40, 18:20
Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách. Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové… do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři… Akce „likvidace bab" začíná.

Spangebob ve filmu: Houba na suchu
Každý den od 13:00, 14:30, 15:00 (nehrajeme v neděli 8.2.)
Sobota – neděle od 10:30, 11:00, 12:30
SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši.

Nezlomný
Každý den od 19:30
Jako malý kluk byl Louis pěkný sígr, jeho výhodou bylo, že před následky svých činů dokázal skoro vždycky utéct. Toho si všiml jeho starší bratr Pete, kterého napadlo, že by běžecký talent mohl využít na závodní dráze. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku.

Mortdecai
Každý den od 18:30
V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu . . . a pro peníze.

Velká šestka
Každý den od 13:40, 14:10 (nehrajeme v neděli 8.2.)
Sobota - neděle od 10:00, 12:00
Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred.

Sedmý syn
Každý den od 16:20 (nehrajeme v neděli 8.2.)
Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně.

Slídil
Každý den od 20:30
Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít …

E. A. Poe: Podivný experiment
Každý den od 20:40
Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby „jedinečnost" každého pacienta respektovali.

Kód Enigmy
Každý den od 16:00
V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma.

Paddington
Sobota - neděle od 11:30
Neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru, který přijede vlakem na nádraží Paddington v Londýně, kde se ho ujmou manželé Fouskovi. Kde se medvídek objeví, tam se začnou dít neuvěřitelné věci.

KINA

Kino Květen Teplice

Spongebob ve filmu: Houba na suchu
6.2. od 15:00, 7.-8.2. od 10:00 a 15:00
Když všehoschopný pirát ukradne SpongeBobovi a jeho kámošům tajný recept, musí se mořští parťáci vydat na velenebezpečnou výpravu – rozuměj na souš – aby mu ho vyrvali z pazour a vrátili svůj svět do rovnováhy.

Jupiter vychází
6.-8.2. od 17:30
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru.

Nezlomný
6.-8.2. od 20:00
Jako malý kluk byl Louis pěkný sígr, jeho výhodou bylo, že před následky svých činů dokázal skoro vždycky utéct. Toho si všiml jeho starší bratr Pete, kterého napadlo, že by běžecký talent mohl využít na závodní dráze. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku.

Hobit: Bitva pěti armád
9.-11.2. od 17:30
Ve třetím pokračování s názvem Hobit: Tam a zase zpátky, Bilbo Pytlík, Gandalf a trpaslíci směřují do doupěte draka Šmaka. Dostanou své zlato nazpět a vrátí se všichni bezpečně domů?

Kód Enigmy
9.-10.2. od 20:00
V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces.

Pohádkář
10.2. od 15:00
Příběh muže mezi dvěma ženami, příběh o vášni, touze, podvodu a lži a věčném odpouštění vznikl podle knihy populární spisovatelky Barbary Nesvadbové. .

Whiplash
11.2. od 20:00
Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě, ale není si jistý tím, zda se jeho sny někdy naplní. Pronásledovaný neúspěšnou spisovatelskou kariérou svého otce je rozhodnutý vystoupat až na samotný vrchol nejprestižnější hudební konzervatoře.

Žena v černém 2: Anděl smrti
12.-13.2. od 17:30
Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford.

Padesát odstínů šedi
12.2. od 20:00, 13.2. od 20:00 a 22:00
Filmový přepis stejnojmenného knižního bestselleru. Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu.

Zvonilka a tvor Netvor
13.2. od 15:00
Zvonilka a tvor Netvor je dalším ze strhujících dobrodružství Zvonilky a jejích vílích kamarádek. Veselá a talentovaná víla Chovatelka Fauna věří, že nelze soudit růži podle trní a že každý živý tvor je v jádru dobrý.

Digitální kino Bílina

Nezlomný
6.2. od 17.30
Neuvěřitelný životní příběh slavného amerického běžce Louise Zamperiniho. Nejprve zazářil na berlínské olympiádě v roce 1936, pak jako letec v armádě své země za druhé světové války, než se zřítil do Pacifiku a skončil v japonském zajateckém táboře, kde mu jako „celebritě" připravili peklo na zemi.

Babovřesky 3
6.2. od 20:00
Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách. Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové…

E.A. Poe: Podivný experiment
6.2. od 22:00
Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby „jedinečnost" každého pacienta respektovali.

Spongebob ve filmu: Houba na suchu
7.2. od 15:00
Když všehoschopný pirát ukradne SpongeBobovi a jeho kámošům tajný recept, musí se mořští parťáci vydat na velenebezpečnou výpravu – rozuměj na souš – aby mu ho vyrvali z pazour a vrátili svůj svět do rovnováhy.

Jupiter vychází
7.2. od 17:30, 13.2. od 22:00
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru.

Fotograf
7.2 od 20:00
V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy.

Padesát odstínů šedi
12.2. od 17:30, 13.2. od 20:00
Filmový přepis stejnojmenného knižního bestselleru. Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu.

Hodinový manžel
13.2. od 17:30
Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně.

Kino Lípa Duchcov

Babovřesky 3
6.2., 8.2. od 19:00
Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách. Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové…

Spongebob ve filmu: Houba na suchu
8.2. od 15:00
Když všehoschopný pirát ukradne SpongeBobovi a jeho kámošům tajný recept, musí se mořští parťáci vydat na velenebezpečnou výpravu – rozuměj na souš – aby mu ho vyrvali z pazour a vrátili svůj svět do rovnováhy.

Jupiter vychází
10.-11.2. od 19:00
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru.

Padesát odstínů šedi
12.-13.2. od 19:00
Filmový přepis stejnojmenného knižního bestselleru. Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu.

Kino Krupka

Očista: Anarchie
9.2. od 17:30
Jednou za rok se americké ulice vždy na celou noc promění v peklo, všechny zločiny jsou legální…záchranné složky nepracují. Téhle brutální noci se říká OČISTA…a venku by se pohyboval jen sebevrah nebo zabiják…

Dům kultury Teplice

Dětský maškarní karneval
7.2. od 15:00
Dětský program plný tance, zpěvu, soutěží, pohádkové a filmové hudby. Sladké odměny jsou připraveny v kouzelné truhle a ta je vydá jen těm nejšikovnějším a nejodvážnějším dětem, které přijdou v maskách. Není se však čeho bát. Pohádkové bytosti z Divadélka Uličník vám se vším budou pomáhat, hrát si a tancovat s vámi.

SČF – Koncert mistrovských dirigentských kurzů
12.2. od 19:00
2. abonentní koncert cyklu A KONCERT MISTROVSKÝCH DIRIGENTSKÝCH KURZŮ Dirigentské kurzy pro 5 studentů Hudební akademie v Curychu pod vedením prof. J. Schlaefliho a prof. Almila. program: J. Sibelius: Karelia J. Sibelius: En Saga R. Schumann: Symfonie č. 1 Dirigent v jednání Ve spolupráci s Musikhochschule Erich.

Kulturní dům Kaskáda Bílina

Pohádkový karneval
8.2. od 15:00
Dětský karneval s pohádkou O MLSNÉ PRINCEZNĚ , program plný písniček, soutěží a dětskou diskotékou uvede DIVADLO POHÁDKA Praha.

21. reprezentační ples města Bíliny
13.2. od 20:00
Večerem bude provázet taneční orchestr KOLÍNSKÝ BIG BAND - STAINLESS SWINGERS a skupina CONTO, který na konci večera vystřídá DJ s písničkami na přání.
Hostem večera bude XINDL X s kapelou, moderátorem Zdeněk Lukesle.

Dům kultury Duchcov

Dětský karneval
7.2. od 15:00
Tančíme, hrajeme, soutěžíme o nejlepší masky s Jaromírem Truhlářem

Zvířátka a loupežníci
11.2. od 10:00
Pohádka pro MŠ a I. stupeň ZŠ
Divadlo Kapsa Andělská Hora

Krušnohorské divadlo Teplice

Katapult – Retro tour 40
10.2. od 19:00
Speciální program s vintage – dobovým zvukem, ke 40. výročí vzniku kapely, která ovlivnila nejednu generaci posluchačů.

Opačné pohlaví
11.2. od 19:00
Bláznivá komedie, ve které mají dva manželské páry společného více, než by kdo čekal. Když zjistí, co to je, rozpoutá se peklo na zemi. O slovo se přihlásí modřiny, záchvaty hněvu, pláč, smích i policie.

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

Kostěna předměty
Výrobky z kosti, rohoviny, parohoviny, zubů a lastur se objevují mezi archeologickými nálezy ve všech obdobích. Tyto suroviny byly v různé míře užívány po tisíciletí a vyráběly se z nich nejrůznější předměty. Kostěné předměty lze dle způsobu využití rozdělit do čtyř skupin – pracovní nástroje a jejich součástky, ozdoby a toaletní předměty, potřeby k hrám a zábavám, zvukové nástroje. Podle způsobu výroby lze tyto předměty dále rozdělit do dvou skupin. Do první patří předměty, jejichž celková forma je daná přirozeným tvarem kosti, který byl plně využit a opracováním jen nepatrně pozměněn, například upravením konce dlouhých kostí přiostřením do hrotu. Druhou skupinu tvoří předměty, jejichž původní tvar byl výrobcem zcela pozměněn, nejčastěji se takto vyráběly korálky, přesleny, hrací kostky, závěsky atd. Získávání suroviny pro výrobu kostěných artefaktů nebylo nikterak složité a souviselo přímo s opatřováním masité potravy nebo sběrem shozených jeleních parohů. Nejčastěji byly k výrobě využívány dlouhé duté kosti (k výrobě šídel, rukojetí), dále pak žebra (hladidla, škrabadla), parohy (hřebeny, střenky nožů), zvířecí zuby (závěsky a jehlovitě ostrá šidélka). Úpravě kosti předcházelo umělé změkčování suroviny. Následně byly ke zhotovení kostěných předmětů používány nejrůznější nástroje – sekery, jimiž se štípaly dlouhé zvířecí kosti, dále pak nože, pilky, pilníky, leštidla, vrtáky a v neposlední řadě také rydla, která sloužila k rytí výzdobných motivů.

České moderní umění 1922-1980
V Teplicích bude vystaven soubor děl představitelů klasické noty české moderny, pohádkové ilustrace Jiřího Trnky doplní akvarely Vlastimila Rady, Otakara Mrkvičky a malba Václava Rabase. Progresivní proud českého malířství představí soubor obrazů a kreseb v evropském kontextu významných českých malířů. Muzeum vystaví kubistická zátiší Emila Filly z 20. let 20. století i obrazy z prvních let po 2. světové válce, dále poetické záběry z Bretaně a Benátek Jana Zrzavého , surrealistickou abstraktní malbu Františka Muziky, „cézannovsky" laděná díla Josefa Lieslera nebo expresivní kresbu Václava Špály i nezvyklé kubistické zátiší Otty Janečka. Teplické muzeum získalo dosud málo prezentovaný soubor v roce 1988. Původně byl součástí rozsáhlé sbírky sběratele umění české moderny dr. Erbana, který sbírku budoval několik desetiletí. Většina obrazů a kreseb byla vystavena v předválečném období, po té se skryla do soukromé sbírky a „vánoční" teplická výstava představí tato kvalitní díla v jakési obnovené premiéře. Výstava trvá od 12.12.2014-15.2.2015.

Výstava Patrika Linharta – Alkomagie severu
Patrik Vetrugin (*1975 v Duchcově) tvoří v Teplicích a v Duchcově. Vedle několika samostatných výstav (Teplice, Most, Děčín, Brno, Duchcov) se účastnil trojice společných výstav malujících literátů a píšících výtvarníků Slovem i písmem 2008 (Praha, Havlíčkův Brod, Brno). Kresbami, kolážemi a fotografiemi dotváří knihy Pavla Jazyka a Patrika Linharta – v poslední době Spící Hrůza (2011), Vyprávění nočních hubeňourů (2013) a Šílený Trist (2014). V kostce lze říci, že členové Vědeckého studia Stará milenka Vetrugin, Jazyk a Linhart jsou heteronyma jedné a téže osoby. Výstava trvá do 22.2.2015

Umění lovu – Od obživy ke kratochvíli
Výstava představí lov v celém jeho vývoji, od paleolitu k počátku 20. století. Přiblíží technologický vývoj, způsoby lovu, jeho náboženský i světský význam. Návštěvníci si na výstavě budou moci prohlédnout zbraně vyrobené z nejrůznějších materiálů - kamene, kostí, zbraně doby bronzové či palné zbraně z období středověku a novověku. Výstava trvá od 13.2. do 29.3.2015.

Muzeum Duchcov
Duchcov///Dux Ve spolupráci s hnutím Teplice///Teplitz pro Vás připravuje výstavu Duchcov///Dux věnovanou moderní architektuře. Výstava bude probíhat v prosinci a lednu v Poppelově výstavní síni.

IC Osek
Informační turistické centrum Osek zve na výstavu Kamélie – fotografií Blanky Severinové, která bude probíhat v galerii ITC v Oseku od 7. února do 14. března 2015. Výstava bude doplněna výzdobou Zdeňky Burdové ze zahradnictví La Fantasia v Oseku.