Originální znělku má Mezinárodní festival animované tvorby AniFest 2013. Tedy největší specializovaný mezinárodní soutěžní festival animované tvorby v ČR.

„Jejím autorem je výtvarník i animátor Noro Držiak, úspěšný už se studentskými filmy. Tvořil i večerníček Krysáci, proslavil se celovečerním animovaným snímkem Alois Nebel, za který má cenu Český lev," uvedl Aleš Povr z týmu AniFestu 2013, který budou hostit Teplice, Krupka a Duchcov.

„Inspiraci pro vytvoření znělky, loga i grafického vizuálu AniFestu čerpal Držiak z tradičního příběhu Alenky v říši divů," doplnil. Hlavními tématy festivalu jsou letos animace, rytmus a hudba.

„Ne náhodou je hlavní postavou znělky králík z Alenky. Pohupuje se do rytmu tikajících hodinek, spěchá po atypickém stromu z not kolem housenky i kočky Šklíby. Podivný svět je vytvořen z kreseb a odřezků tužky, jako původního nástroje animace, kterými je kreslen i králík vzdáleně připomínající Dürerovy skici," říká autor.

Animované 3D prvky znělky vytvořil Jan Kůrka, o obrazovou postprodukci se postaralo slovenské studio Tobogang, zaměřené i na animaci, multimediální tvorbu, grafiku. Chlubit se může řadou zajímavých projektů, největším byl celovečerní animovaný Alois Nebel. Vytvořilo i některé klipy hudebních skupin Vypsaná fiXa, UDG či animované video projekce k turné Nanoalbum pro Tata Bojs.

Hudbu k upoutávce na AniFest 2013 složil Čeněk Kavečka, který složil muziku složil také ke komedii „Po hlavě do prdele" (2006, rež. Marcel Bystroň) a k dalším.