Oproti minulým letům, kdy byl zažitý termín posledního víkendu v květnu, se letos lázeňské město přemění v jedno velké mraveniště až 5. a 6. června. Mohou za to volby, kvůli kterým pořadatelé oslavy mimořádně přesunuli o týden.

Tisíce lidí

Slavnostní zahájení lázeňské sezony každoročně přiláká do Teplic tisícovky návštěvníků. Pro milovníky pyrotechnických efektů se i letos chystá lahůdka, velký, téměř desetiminutový ohňostroj. Ten nebe nad městem rozzáří v sobotu 5. června přesně ve 22.22 hodin. Pomyslných hudebních vrcholů si v průběhu dvou víkendových dnů, po které se bude odehrávat zahájení 856. lázeňské sezony v Teplicích, užijí návštěvníci několik.

Scény jinak

Pokud budete při letošních oslavách hledat scény pod zaběhnutým označením Velká, Malá nebo třeba Regionální, tak budete mít smůlu. Přívlastky tohoto typu organizátor slavností oproti dřívějším letům zrušil. A to z taktického důvodu. „Je to prosté. Aby se interpreti třeba na Malé scéně necítili být diskriminováni oproti Velké, když svou hodnotou dosahují výborných a stejných kvalit. Proto budou scény označeny místopisně, podle toho, kde se budou nacházet. Tedy U Ptačích schodů, Na Zámku, Za Domem kultury a podobně,“ říká Přemysl Šoba, ředitel teplického domu kultury, který již poněkolikáté bude organizátorem oslav.

Hudba pro každého

Programová nabídka se letos pohybuje od mladých kapel až po legendární OLYMPIC, od fenomenálního kytaristy Radima Hladíka s omlazeným Blue Effectem až po SuperStar Anetu Langerovou, jejíž novinka Jsem má slušný úspěch v prodeji i hity z ní na koncertech.

KOMPLETNÍ PROGRAM ZDE

Letos si ovšem v Teplicích také zahrají odvázaní rockoví Wohnout, Pavlicův folklorní Hradišťan či hip hopový písničkář Xindl X (zazpívá písničky z chystané desky), Jana Kratochvílová a Iluminatica zde bude nostalgická i aktuální podobně jako vždy usměvavá a hitová Lenka Filipová.

Rezek i UDG

Událostí „Lázeňské“ bude vystoupení rockového písničkáře Phila Shoenfelta a jeho kapely Southern Cross, legendární slovenská Fermata se blýskne i po letech, UDG s návštěvníky oslaví 10 let své existence. Chybět nebude ani výborná vokální skupina Malé Divy, kapela Pontiac, zpěvák Petr Rezek a lidoví Hudci z Kyjova. Hodně radostí během dvou dnů…

Omezení dopravy

Takováto velká akce si ale v lázeňských Teplicích na severu Čech vyžádá také uzavírky ulic v centru dění. Tedy vesměs v centru města.
Na všech vjezdech bude informační služba. Na nápor jsou připravena sběrová parkoviště v okolí. A samozřejmě se na oslavy chystá také policie. Tisíce lidí pohromadě mohou lákat také zloděje. Pokud budete cestovat na slavnosti po své ose, pak je lepší nechat vozidlo na některém z odstavných parkovišť v okrajích města a do centra dění využít pro dopravu služeb MHD.