STŘEDA 24.6.

22 . - 24 . 6 . Kino Květen Teplice

VÉVODKYNĚ
čas: 17:30 , cena: 75,- Kč, přístupnost: 12 , sál: kinosál , poznámka: Předprodej od 8.6.

VÉVODKYNĚ The Duchess Podle velmi úspěšné biografické knihy natočil režisér Saul Dibb film o jedné z nejkontroverznějších postav Amglie v 18. století, vévodkyni Georgianě z Devonshiru (Keira Knightley). Georgiana Cavendish z rodu Spencerů (příbuzná princezny Diany) . Romanticky laděný film dokumentuje její milostné zápletky, nadšení pro účast na tehdejší politické scéně a ne zrovna šťastné manželství . Velká Británie/Itálie/Francie - titulky - 110 min.

22 . - 24 . 6 . Kino Květen Teplice

NORMAL
čas: 22:00 , cena: 75,- Kč, přístupnost: 15 , sál: kinosál , poznámka: Předprodej od 8.6.

NORMAL Příběh legendárního sériového vraha Thriller Normal je natočený podle skutečného případu sériových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. Výpravný dobový film zachycuje vražedné řádění i dramatický střet uvězněného vraha a jeho obhájce. V roli „českého Hannibala“ se na plátna kin vrací Milan Kňažko, protivníkem mu je Pavel Gajdoš v roli ambiciózního obhájce. Hlavní trojici postav doplňuje svým návratem na stříbrné plátno Dagmar Havlová jako tajemná vrahova manželka. ČR - 95 min.

24 . 6 . Kino Květen Teplice

OBČAN HAVEL PŘIKULUJE
čas: 20:00 , cena: 80,- Kč, přístupnost: 12 , sál: kinosál , poznámka:

OBČAN HAVEL PŘIKULUJE Tvůrci dokumentu Občan Havel přikuluje Jan a Adam Novákovi se vracejí do minulosti, aby ilustrovali, jak vznikla slavná hra Audience. Zároveň uvádějí diváka do paradoxů podivného světa československé normalizace. V roce 1974 sháněl dramatik Václav Havel razítko do občanky, aby ho Husákovo StB nemohlo obvinit z příživnictví. Nakonec to vyřešil tím, že si našel zaměstnání jako pomocný dělník v trutnovském pivovaru. Bylo mu osmatřicet let a téměř rok tam ve sklepě válel sudy piva značky Krakonoš. Dále hrají: Pavel Landovský, Jiřina Bohdalová Ivan Magor Jirous ad. ČR - 74 min.


Kino Lípa Duchcov
19:00 RYCHLÍ A ZBĚSILÍ
Dominic Torreto (Vin Diesel) se ukrývá v Dominikánské republice. Jeho přítelkyně Letty (Michelle Rodriguez) mezitím v Los Angeles převzala vedoucí postavení v gangu a zapletla se do obchodu s drogami s jihoamerickým překupníkem Bragem. Brago používá k přepravě heroinu přes mexickou hranici vytuněná auta. Když mu přestane být Letty užitečná, pošle zabijáka Fénixe (Laz Alonso), aby jí odtranil. Dominic se o její smrti dozvídá od své sestry Mii
(Jordana Brewster). Brian O´Conner (Paul Walker) je uvězněn v arizonské věznici. Při potyčce vězňů zachrání život chlapovi, kterému se říka Juvenal, a ten mu na oplátku dá informace o zločinci Jamesi Parkovi. Brian totiž opět pracoval v utajení pro FBI. Na Lettyině pohřbu se Dominic s Brianem potkávají a spojí se spolu proti Bragovi.


Městské informační centrum Duchcov
15 LET S CASANOVOU
Výstava ke Casanovským slavnostem ve výstavním prostoru Městského informačního centra Duchcov, Masarykova 71/7.


Informační a turistické centrum Osek

12:00 VÝSTAVA EVY BRODSKÉ
Výstava tapisérií, kreseb a grafiky Evy Brodské. Výstava je realizována za finanční podpory Města
Osek.


Kino Hvězda Bílina
19:00 GRAN TORINO
Clint Eastwood nám neustále dokazuje, že ani člověk v pokročilém věku nemusí omezovat své zájmy a profesi. Eastwood už nám nespočet krát ukázal, že je jak vynikajícím hercem, tak bravurním režisérem, který nám za ta léta poskytl již mnoho filmových lahůdek.