STŘEDA 12.5.


Kino Květen Teplice

20:00 Souboj Titánů 3D
Ve filmu „Souboj Titánů” staví boj o moc muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět. Perseus (Sam Worthington) – syn boha vychovávaný člověkem – neuspěje v záchraně své rodiny před Hadem (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit, rozhodne se pro nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničit Hada dřív, než se jemu podaří zničit Dia (Liam Neeson) a rozpoutat peklo na zemi. Perseus se spolu s dalšími neohroženými bojovníky vydává na nebezpečnou cestu hluboko do zakázaných světů. Musí se utkat s pekelnými démony a hrůzostrašnými příšerami. Zvítězí pouze, pokud přijme svou moc a sílu jako bůh a vzepře se svému osudu a půjde svou vlastní cestou


Kino Květen Teplice
17:30 Iron Man 2

Ve druhém díle komixové adaptace se alkoholik, vynálezce a superhrdina Tony Stark bude muset vyrovnat nejen s tím, že prozradil pravdu o svém alter egu médiím, ale především ho čeká konfrontace s cynickým konkurentem Justinem Hammerem. Bude se muset porvat se záporákem jménem Whiplash, jenž si až příliš rozumí s elektřinou. Naštěstí bude mít k ruce pár nečekaných spojenců včetně ruské superšpionky Černé vdovy.

Kino Květen Teplice
15:00 Protektor

Co všechno jste ochotni zradit pro lásku? Příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí válečného dramatu prožívají vlastní drama soukromé. Příběh o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až na samou hranici sebedestrukce, a přesto má v sobě sílu a naději. Riskantní hra o kariéru, cit, lidskou důstojnost a nakonec o život v temných časech Protektorátu. Rozhlasový reportér Emil Vrbata a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938, atraktivní Hana slaví první úspěchy ve filmu, je obletována ctiteli. Emil žárlí. Německá okupace a začátek války obrátí jejich životy naruby. Hana je konfrontována se svým židovským původem, z výšin nadějně rozběhnuté kariéry padá na dno společenského žebříčku. Emil využije šanci zachránit a zároveň ovládnout Hanin život. Odmítne rozvod, v zájmu Haniny ochrany setrvá v „rasově smíšeném manželství“ a stane se hlasem německé propagandy. Smlouva s ďáblem si ale vybírá daň. Emilova sebeúcta se hroutí, láska k Haně se mění v „protektorství“, manželství se propadá do lhostejnosti. Osud na Emila přichystal past. Na útěku od milenky ve spěchu ukradne cizí kolo a šlápne do pedálů. Jenže z rozhlasu už drnčí poplašná zpráva: "V Praze byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora Heydricha, jeden z pachatelů ujel z místa činu na bicyklu…". Náhodný kontakt se zdánlivě banálním předmětem odstartuje Emilovu zběsilou jízdu o život, o odpuštění v očích milované ženy…

Zahradní Dům Teplice
19:00 Big Band Teplické Konzervatoře

Orchestr vznikl v roce 2008 z iniciativy studentů žesťového oddělení konzervatoře. Od počátku se zaměřil na studium swingových skladeb autorů G. Millera, C. Basieho, B. Goodmana, T. Dorseyho a dnes má na repertoáru i skladby modernějšího období jazzu - Chicka Corey či třeba Dizzi Gillespieho. Krédem hráčů je interpretace českých autorů: Karla Krautgartnera, Milana Svobody, Josefa Vejvody a dalších. V listopadu 2009 orchestr zahajoval koncert mezinárodního hudebního festivalu: Meeting Of The Swing Big Bands v České Lípě.

Kino Hvězda Bílina
Středa 12. květen 19.00 hodin
I LOVE YOU PHILLIP MORRIS

USA/Komedie. České titulky.
Jim Carrey v netradiční komedii. Film je inspirován skutečnou událostí.
Hrají: Jim Carrey, Ewan McGregor …
Vstupné: 70,-Kč 102 minut P-15
Více na: http://www.bioscop.cz/_web/film/i-love-you-phillip-morris
Čtvrtek 13. květen 19.00 hodin

VÝSTAVY

Regionální muzeum Teplice
14.5.–29.8.
TOULKY ZÁMECKOU ZAHRADOU

Výstava nabídne pohled na zámeckou zahradu očima jednotlivých oddělení teplického muzea. Přírodovědné oddělení bude prezentovat výsledky dvouletého zoologického a botanického průzkumu, včetně výběru založených herbářových listů. Seznámí návštěvníky s geologickými poměry a ukázkami druhohorní fauny. Archeologické oddělení představí výsledky svých dosavadních výzkumů v daném území. Historické oddělení spolu s knihovnou vystaví ukázky literárních a obrazových dokumentů zámecké zahrady. Výstava bude doplněna současnými fotografiemi zachycujícími atmosféru tohoto významného krajinotvorného prvku Teplic.
Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 13. 5. 2010 v 17 hod.

Jízdárna teplického zámku
KAREL ZEMAN – filmové plakáty a dobové dokumenty

V rámci bohatého filmového soutěžního i doprovodného programu nabídne 9. ročník mezinárodního festivalu AniFest svým hostům také unikátní výstavu Karla Zemana. První část expozice tvoří původní sbírka originálních českých i zahraničních plakátů filmů Karla Zemana ze soukromé sbírky Pavla Rajčana, v druhé části představí dcera Karla Zemana Ludmila Zeman artefakty, fotografie a dobové dokumenty z archivu rodiny Zemanových.
V rámci projektu AniFest budou na vnitřním nádvoří teplického zámku probíhat ve dnech 18. 5. – 22. 5. noční filmové projekce. Začátky představení jsou ve 21:30 hod.
18. 5. – Ukradená vzducholoď
(Karel Zeman)
19. 5. – Číslo 9
(Shane Acker)
20. 5. – Mary a Max
(Adam Elliot)
21. 5. – Panika v městečku
(Stéphane Aubier, Vincent Patar)
22. 5. – Vzhůru do oblak 3D
(Pete Docter, Bob Peterson)

Informační centrum Duchcov
ILJA BART

Městské informační centrum v Duchcově zve na vzpomínkové akce na počest 100. výročí narození básníka Ilji Barta. Na 10. května je v 17.30 hodin v informačním centru připravena vernisáž výstavy nazvané Básník severu a od 18 hodin začne v malém sále Domu kultury v Duchcově recitační večer Mirka Kováříka z veršů Ilji Barta Můj sever.

Galerie Pod Věží Bílina
3. května – 25. května 2010
KOLEM SEBE

Výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Bílina pod vedením Miroslava Mužíka
Vstupné zdarma.
Galerie Moldava v Kr. horách
100 LET SKAUTINGU V KRAJI
PŘEMYSLA ORÁČE

Výstava , která potrvá do května, nabízí nahlédnutí do kroniky, vystaveny jsou vlajky, kroje, časopisy, odznaky a další zajímavé věci. Kromě panelů z muzea skautingu ze zámku Nižbor jsou zde také promítány staré filmy z táborů Soutice 1969, Berounka 1970. Otevřeno je každou sobotu a neděli od 10 do 15 hodin.

Výstavní síň designu FUD Dubí
MILOŠ MICHÁLEK

- tisky z výšky
Prof. Miloš Michálek patří mezi zakladatele a přední pedagogy Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Prostřednictvím kurzů kresby a grafiky přibližuje studentům svět výtvarného umění a osvojení grafických technik. Výstavu si můžete v Dubí prohlédnout do 31.5. od po do čt v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.


ČTVRTEK 13.5.

Kino Květen Teplice
17:30 Garfield 3D

V novém dobrodružství všemi oblíbeného líného kocoura Garfielda se potkává svět kreslených postaviček se světem komiksů. Garfield se nehodlá za žádných okolností nechat vyrušit čímkoliv kromě jídla . Pak se ale ve světě kreslených postaviček objeví svalnatý superkocour Garzooka s hrůzostrašnou zprávou o tom, že ve světě komiksů napadla zákeřná superpadouška Vetvix mírumilovnou planetu Dorkon a ukradla vynález, který jí pomůže oba světy dobýt. O jaký vynález jde? O molekulární směšovač, který dokáže spojit do jedné dva libovolné předměty nebo i lidi! A ti, kteří jsou takto spojeni, jsou zcela pod kontrolou toho, kdo směšovač ovládá. Zbraň ale potřebuje k provozu krystal, který Garzooka mazaně sebral. Všichni obyvatelé světa kreslených postaviček jsou v nebezpečí smíchání, leda by v sobě Garfield dokázal najít vůli připojit se ke svému superhrdinskému dvojníkovi Garzookovi a společně zachránit oba světy.

Kino Květen Teplice
19:30 a 22:00 Robin Hood

Středověk nemuselo být špatné místo k životu. Hodně ovšem záleželo na tom, ke které vrstvě patříte. Obyčejní poddaní měli často život pod psa . Když nebyla válka, byl mor, když ne mor, objevila se neúroda, nebo vše najednou. Pokud byla úroda, přišly zvýšené daně , lapkové a zvůle šlechty. Schytali to skoro pokaždé. Ještě že měli statečného a poctivého ochránce Robina Hooda. Hybnou sílu pověsti je třeba hledat o sto let dříve. Tenkrát v roce 1066 si Norman Vilém, zvaný Bastard Levoboček, usmyslel, že se stane anglickým králem. Svolal proto rytíře, nechal pokácet stromy, vyrobil loďstvo a vyplul do Anglie. U Hastingsu rozšmelcoval nepřátele a stal se anglickým králem. Poté rozdělil podle francouzského feudálního způsobu Anglii mezi své věrné Normany (směsice Vikingů a Francouzů) a původní obyvatelstvo (Sasy) uvrhl do podřízené opozice. Zahájil konfiskaci saského majetku spojenou s terorem. Teror prováděli i Vilémovi následníci a trval téměř sto let. Z těchto roků „saského temna“ pochází pověst o Robinu Hoodovi, který „bohatým bral a chudým dával“. Jádro pověsti je ovšem trochu jiné. Robin Hood nebyl středověký Che Guevara snažící se nastolit beztřídní společnost, ale Sas, nejspíše saský šlechtic. Odnímal Normanům nakradený majetek a vracel jej ožebračeným Sasům. V opulentnosti má Robin Hood navázat na starší film Ridleyho, pěti Oscary ověnčeného Gladiátora.

Kino Krupka
13.-14.5. od 17.30 a 20.00 hod.
NA SVATÉHO VALENTÝNA

Deset příběhů odlišných lidí v Los Angeles, které se odehrají v den svátku zamilovaných.
Romantický / Komedie USA, 2010, 125 min
Režie: Garry Marshall
Hrají: Topher Grace, Bradley Cooper, Anne Hathaway, Jessica Alba,
Ashton Kutcher, Julia Roberts.
Nevhodný do 12 let.


Dům kultury Teplice
19:00 7.Koncert Abonentního cyklu B.

Felix Mendelssohn-Bartholdy - Hebridy, Johann Nepomuk Hummel - Koncert pro trubku a orchestr Es dur, Claude Debussy - Moře


MĚSTSKÉ DIVADLO Bílina
Čtvrtek 13. květen 16.00 hodin
Předávání ocenění
„BOŘEŇSKÁ ČARODĚJNICE 2010“ – 13. ročník

Slavnostní odpoledne s programem a předáváním ocenění nejlepším dětským recitátorům, zpěvákům a tanečníkům – jednotlivcům a kolektivům.
Prezence pro nominované děti od 14.30 do 15.30 hodin.
Vstupné pro veřejnost: 20,- Kč

Kino Hvězda Bílina
19:00 NA HRANĚ TEMNOTY

USA/Thriller. České titulky.
Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem v hlavní roli.
Hrají: Mel Gibson, Ray Winstone, Caterina Scorsone, Danny Huston …
Vstupné:65,-Kč 108 minut P–15
Více na: http://www.hce.cz/cz/uvod/1035-na-hrane-temnoty.html

VÝSTAVY

Regionální muzeum Teplice
14.5.–29.8.
TOULKY ZÁMECKOU ZAHRADOU

Výstava nabídne pohled na zámeckou zahradu očima jednotlivých oddělení teplického muzea. Přírodovědné oddělení bude prezentovat výsledky dvouletého zoologického a botanického průzkumu, včetně výběru založených herbářových listů. Seznámí návštěvníky s geologickými poměry a ukázkami druhohorní fauny. Archeologické oddělení představí výsledky svých dosavadních výzkumů v daném území. Historické oddělení spolu s knihovnou vystaví ukázky literárních a obrazových dokumentů zámecké zahrady. Výstava bude doplněna současnými fotografiemi zachycujícími atmosféru tohoto významného krajinotvorného prvku Teplic.
Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 13. 5. 2010 v 17 hod.

Jízdárna teplického zámku
KAREL ZEMAN – filmové plakáty a dobové dokumenty

V rámci bohatého filmového soutěžního i doprovodného programu nabídne 9. ročník mezinárodního festivalu AniFest svým hostům také unikátní výstavu Karla Zemana. První část expozice tvoří původní sbírka originálních českých i zahraničních plakátů filmů Karla Zemana ze soukromé sbírky Pavla Rajčana, v druhé části představí dcera Karla Zemana Ludmila Zeman artefakty, fotografie a dobové dokumenty z archivu rodiny Zemanových.
V rámci projektu AniFest budou na vnitřním nádvoří teplického zámku probíhat ve dnech 18. 5. – 22. 5. noční filmové projekce. Začátky představení jsou ve 21:30 hod.
18. 5. – Ukradená vzducholoď
(Karel Zeman)
19. 5. – Číslo 9
(Shane Acker)
20. 5. – Mary a Max
(Adam Elliot)
21. 5. – Panika v městečku
(Stéphane Aubier, Vincent Patar)
22. 5. – Vzhůru do oblak 3D
(Pete Docter, Bob Peterson)

Informační centrum Duchcov
ILJA BART

Městské informační centrum v Duchcově zve na vzpomínkové akce na počest 100. výročí narození básníka Ilji Barta. Na 10. května je v 17.30 hodin v informačním centru připravena vernisáž výstavy nazvané Básník severu a od 18 hodin začne v malém sále Domu kultury v Duchcově recitační večer Mirka Kováříka z veršů Ilji Barta Můj sever.

Galerie Pod Věží Bílina
3. května – 25. května 2010
KOLEM SEBE

Výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Bílina pod vedením Miroslava Mužíka
Vstupné zdarma.
Galerie Moldava v Kr. horách
100 LET SKAUTINGU V KRAJI
PŘEMYSLA ORÁČE
Výstava , která potrvá do května, nabízí nahlédnutí do kroniky, vystaveny jsou vlajky, kroje, časopisy, odznaky a další zajímavé věci. Kromě panelů z muzea skautingu ze zámku Nižbor jsou zde také promítány staré filmy z táborů Soutice 1969, Berounka 1970. Otevřeno je každou sobotu a neděli od 10 do 15 hodin.

Výstavní síň designu FUD Dubí
MILOŠ MICHÁLEK

- tisky z výšky
Prof. Miloš Michálek patří mezi zakladatele a přední pedagogy Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Prostřednictvím kurzů kresby a grafiky přibližuje studentům svět výtvarného umění a osvojení grafických technik. Výstavu si můžete v Dubí prohlédnout do 31.5. od po do čt v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.