Po skončení koncertu si košický rebel a lamač dívčích srdcí našel chvíli, aby zodpověděl Teplickému deníku více jak na dvacet otázek, které byly zaměřeny mimo jiné i na to, jak by měla vypadat jeho vysněná „děvucha”, proč doma nejraději poslouchá ploužáky, nebo co přesně bude dělat na slovenském koncertu Kevina Costnera.

Zanedlouho to už budou dva měsíce, co skončil mezinárodní projekt Česko Slovenská Superstar. Vybaví se vám i po takové době nejemotivnější okamžik z celé soutěže, na nějž rád vzpomínáte?
Zážitků a různých nezapomenutelných okamžiků se během SuperStar naskytlo strašně moc. Mojí velkou výhrou bylo už to, že jsem postoupil nejprve v castingu a pak, že jsem se probojoval z divadla do semifinále.

Určitě jste se v průběhu, ale i po skončení tohoto televizní pořadu setkal se závistí, zlobou a pomluvami. Máte nějaký zaručený recept, jak proti nepřejícím lidem bojovat?
Pokud vidím, že mi chtějí lidé uškodit a ublížit, tak se jim snažím vyhýbat. Vždy to ale nejde, bohužel.

Pokud by se v budoucnu uskutečnil druhý ročník Česko Slovenské SuperStar, tak co byste doporučil mladým lidem, kteří se nevěnují profesionálně zpěvu? Proč by měli jít do této soutěže?
V každém případě, ať neváhají. Dobré je, když casting nebudou brát vážně. Zkrátka si půjdou jen tak zazpívat. Jestliže postoupí dál, tak jim přeji, aby si naplno užívali každé postupové kolo, jako všechno v životě.

Mezinárodní klání, o němž jste hovořil, vám přineslo i jedno velké překvapení. Jaké?
Před Česko Slovenskou SuperStar jsem věděl o Pavlu Nedvědovi, že je to moje vzdálená rodina. Že bych si s ním volal, psal, to zase ne. Moje teta z Moravy se loni na podzim nějak spojila s jeho rodinou. Jednoho dne, po třetím semifinále, mi pak přišla od Pavla zpráva, ve které mi napsal, že mi drží palce a ať postoupím co nejdál. V tu chvíli jsem byl trochu v šoku. Od této doby jsem s ním v bližším kontaktu.

Hrajete taky fotbal jako Pavel Nedvěd, který dokonce působil dvanáct let v české fotbalové reprezentaci?
Fotbal patří k mým oblíbeným sportovním aktivitám, ale nemám na něj moc čas. Věnuji se mu spíše rekreačně.

Chodúr má rád lososa, pivo nepije a nejvíce se kamarádí s Benem Cristovaem ČTĚTE ZDE!!!!

Když se naposledy vrátím k loňské SuperStar, tak nesmím opomenout aférku mezi vámi a nejlepší zpěvačkou této soutěže, šestnáctiletou Dominikou Starou ze Šamorína. Opravdu spolu chodíte?
Neviděli jsme se asi dva měsíce. Za tu dobu jsme se setkali pouze jednou, a to v Praze na SuperKoncertě. Někteří novináři se rozhodli, že všechny finalisty nějak spojí. V mém případě se rozhodli pro Dominiku.

Dokonce jste byl i vyfocen, jak ji doprovázíte na hotel z jedné párty. Šlo by k tomu něco povědět?
Co se týká té bulvární fotky, tak to bylo úplně jinak. Jel jsem s mamkou po párty na hotel, a cestou jsme narazili na Dominiku, která byla ubytována ve stejném hotelu. Potom, co jsme k němu všichni tři dojeli a šli jsme na recepci, nás vyfotil nějaký fotograf tak chytře, že na výsledném snímku jsem byl jen já a Domča.

Jasně jste teď vysvětlil, že s Dominikou Starou nechodíte. Máte momentálně nějakou vážnou známost?
Zatím ne. Potřebuji se nejdříve usadit. Ještě pořádně nemám rozmyšleno, jestli budu v budoucnu bydlet v Bratislavě nebo v Čechách, konkrétně v Praze, kde jsou mnohem větší možnosti a nabídky.

Jaké by vás mělo být vysněné „dievče”? Preferujete spíše blondýnky, brunety, černovlásky či zrzky?
Není důležité, jaké má holka vlasy, ale jaké má charisma. Zkrátka se musí střetnout to, co se dosud nestřetlo.

Kdybyste si mohl zvolit národnost, raději byste chodil s charismatickou Českou, nebo Slovenkou?
Abych se po pravdě přiznal, je mi to úplně jedno. Pokud by mě zaujala třeba Japonka, tak bych chodil i s ní.

ČR vs. SR. V jakém státě jsou podle vás hlasitější a oddanější fanynky, které chodí na koncerty Šmajdy?
V Čechách jsem od skončení SuperStar neměl moc vystoupení, takže nemůžu být moc konkrétní. Myslím si, že je to spíše 50:50. Nezáleží až tak na tom, v jakých státech se koncerty konají, nýbrž v jakých městech jsou.

Můžete prozradit několik českých měst, kde se v únoru a březnu vyskytnete?
Během února a března se objevím na různých plesech, firemních a charitativních akcí. Plánuji vystoupení třeba v Českých Budějovicích, Skořenicích u Chocně, Hrušovanech, Táboru nebo v Havířově. Je toho strašně moc.

Pětadvacátého března se objevíte po boku Kevina Costnera. Jak se na toto jedinečné vystoupení těšíte?
V jednu chvíli jsem tomu ani nevěřil, když jsem se to dozvěděl, že budu předskokanem Kevina Costnera, který bude hrát v Bratislavě se svou kapelou Modern West. Kromě mě se na pódiu objeví i Martin Chodúr a Jan Bendig.

O tom, že máte v posledních týdnech nabitý program, není pochyb, ale nepřemýšlíte o své sólové desce?
Vyjde buďto před létem, nebo po létě. Na albu se objeví minimálně deset až dvanáct písniček, budou z větší části rockové. Na některých hodlá spolupracovat i má kapela. Ještě ale není nic hotové, je to ve stádiu řešení.

U většiny interpretů je to tak, že když vydají CD, tak zároveň ohlásí koncertní turné. Plánujete nějaké?
Nepochybně. Všechno se odvíjí podle vydání desky. Rád bych koncertoval nejen na Slovensku, ale i v Česku.

Co podle vás člověk potřebuje, aby by se v dnešním showbyznysu proslavil? Úspěšného manažera?
Myslím si, že je to strašně individuální. Někdo si umí úspěch vybudovat hned, jiný si pro změnu buduje kariéru několik let. Že by ale za úspěchem stál ve většině případech manažer, si nemyslím. Taky ani tolik nezáleží, jestli má zpěvák hudební nadání. Proč? Důležitý je mít základ v srdci. Člověka musí zpívání bavit.

Kdybyste nebyl obdařen hudebním nadáním, tak čemu byste se v životě rád věnoval?
Baví mě toho strašně moc. Velmi by se mi líbilo být třeba doktorem, psychologem, kuchařem nebo fotbalistou.

Určitě by řadu čtenářů zajímalo, když máte takový hudební talent, proč jste si zvolil právě košickou Technickou univerzitu, obor architektura? Co má technika společného se zpěvem?
Architektura je tvořivá činnost. Člověk má ve své náplni práce mimo jiné projektování, navrhování bytů a domů. Kdybych se rozhodl pro hudební školu, tak nemám po skončení školy záruku, že se někde uplatním.

Škola, koncerty, autogramiády. Máte toho hodně, ale najdete si čas i na své záliby?
Když mám volno, tak si jdu zahrát s přáteli nějaký sport, který mě baví, ať už fotbal či hokej. Kromě toho si rád čas od času poslechnu relaxační hudbu, zkusím si něco uvařit nebo se jdu jen tak projít do přírody.

Rockový Miro Šmajda a relaxační hudba? To snad nejde ani k sobě? Jakou muziku doma posloucháte?
Od všeho něco. Doma si často pouštím vážnou hudbu, jazz, rock či éterické balady. Rád si rovněž poslechnu pomalé písničky od Enigmy a Mikeho Oldfielda. Člověk se přitom výborně odreaguje. To je i důvod, proč doma zásadně neposlouchám tvrdý metal, ač to možná zní poněkud rozpačitě.

Martin Chodúr v nedávném rozhovoru pro Teplický deník prohlásil, že není klasický typ gurmána, jenž by si na jídle nějak ujížděl. Mezi jeho oblíbené pokrmy patří tuňák a losos. Shodujete se s ním?
Ne. Na vařenou stravu si moc nepotrpím. Přednost dávám zeleninovým specialitám. Rád ale vařím pro druhé.

Pokud by vás oslovila nějaká atraktivní slečna, že by chtěla od vás uvařit večeři. Byl byste pro?
Ještě se mě na to žádná dívka neptala, ale kdyby k tomu došlo, tak si myslím, že bych jí uvařil jídlo podle toho, co jí nejvíce chutná. Pokud by si potrpěla i na dezert, tak i ten bych určitě zvládl.

Na webových stránkách vašeho fanclubu se objevila zajímavá zpráva od jedné posluchačky, která si je vědoma, že používáte na vlasy hodně laku. Šlo by na závěr rozhovoru vysvětlit, jak se o ně staráte?
Nejdříve je zakroutím, přelakuji a pak je ještě přejedu žehličkou či kulmou. Mimo toho ještě používám další přípravky, které se mi starají o maximální objem vlasů. Upravuji si je takto skoro každý den.

AUTOR: MARTIN TÓTH