Tentokráte je to třída „B“ ve standardních tancích, kterou si juniorský pár tanečního klubu STYL – DANCE TEPLICE vybojoval na postupové soutěži v Praze. (Podobný úspěch slavil v roce 1999 taneční pár Jakub Pavlík a Jitka Hálková).

Tomáš s Terezou začali pod vedením Petra Macka trénovat před zhruba dvěma a čtvrt rokem a na posledních 8 soutěžích třikrát získali zlatou medaili, dvakrát byli stříbrní a třikrát přivezli pro domácí taneční klub medaile bronzové. Díky těmto úspěchům na tanečním parketu získali potřebné body k postupu a probojovali se do nejvyšší juniorské kategorie, které mohou ve svém věku dosáhnout.
Třináctiletý Tomášov a čtrnáctiletá Tereza začali mimo jiné spolupracovat s devítinásobnými Mistry České republiky ve standardních tancích, Marcelem a Lenkou Gebertovými. Což se v kombinaci s trenéry domácího klubu ukázalo jako nejlepší příprava.

„Zpočátku jsme se nejvíc zaměřili na postavení v páru a techniku kontaktu. Trénujeme v teplickém domě kultury, minimálně čtyřikrát do týdne vždy 1,5 hodiny, čili 8 hodin čistého času týdně,“ upřesnil Tomášův otec Petr. Podle něj je nejsilnější zbraní nadějného mladého tanečního páru argentinské tango: „Co do průběhu pohybu je tento tanec velmi odlišný. Je to jediný nešvihový tanec, který Tomášovi s Terezou více sedí, přestože je překvapivě náročnější.“

O tom, že opečovávat doma budoucí taneční mistry není žádná legrace, svědčí následující výčet: minimálně šestkrát týdně se u Macků perou Tomášovy košile s kravatou, partnerka je na tom obdobně. Během tréninků a na soutěžích „prošoupe“ každý z nich dvoje až troje taneční boty do roka. Samozřejmě, že jsou ručně šité na míru, stejně jako obleky a šaty. Suma sumárum, včetně jízdného, stravného a nákladů na trenéry a eventuální ubytování činí investice do tanečního páru ročně minimálně 50 tisíc korun na každého z partnerů. „Počítejte ročně 100 tisíc korun, aby se pár dostal na takovou úroveň, jaké dosáhli Tomáš s Terezou,“ přiznává Macek st. Sportovní tanec je náročnou disciplínou, o níž se uvažuje, že by mohla figurovat na příští olympiádě. „Té lehkosti, kterou divák ve výsledku obdivuje, předchází neuvěřitelná fyzická dřina. Kdo to neokusil na vlastní kůži, nepochopí,“ usmívá se Macek. Z tohoto úhlu pohledu hodnotí jeho svěřenci především amatérské tanečníky v populární soutěži Star Dance. „Je fajn, že se díky tomuto pořadu dostane tanec lidem víc pod kůži,“ přiznává Macek. V těchto dnech se Tomáš s Terezou připravují k účasti na únorovém Mistrovství České republiky ve standardních tancích v Třinci.