Tajemno, legendy a příběhy z mytologie dokáží vždy probudit velký zájem. A jedná-li se o starodávnou legendu z irské mytologie podpořenou špičkovými tanečními a především stepařskými výkony, s velkolepou výpravnou show, více než 180 nádhernými kostýmy a s celou plejádou nevšedních světelných efektů, můžete být svědky opravdu skvělé podívané. Představení s pohádkovým příběhem ocenily i děti a jejich rodiče, kterých na představení přichází opravdu hodně.

Swan Legend, neboli Legenda o labuti, vypráví příběh o lásce a trnité cestě ke štěstí, příběh o Oengusovi a Caer. Špičkové taneční výkony sólistů i celého souboru Rinceoirí (irsky Tanečníci) doplňují výrazné scénické prvky, které diváky vtáhnou do děje.

Představení je doprovázeno autorskými skladbami interpretovanými talentovanou zpěvačkou Lucií Černíkovou v roli Iris, kterou bude většina z diváků znát především z Ordinace v růžové zahradě. Její skladby jsou pro diváka třešničkou na dortu připraveného bohatého menu plného bezprostředních zážitků a emocí.

Energie patrná z každého tanečního kroku, výrazu i samotné irské hudby doprovázející celé představení nenechá nikoho na pochybách o kvalitě i způsobu živého provedení a osobitého přístupu účinkujících i celého realizačního týmu. Navíc, vynikající výkony členů tanečního klubu Rinceoirí dokazují, že i v české produkci může vzniknout taneční show na vysoké umělecké úrovni.