Přivézt je měly populární osobnosti české hudby, například Bára Basiková, Dan Bárta, Jaroslav Uhlíř, Petr Kolář a dámské houslové duo Femme2fatale.

Nic z toho nebude

Jenže z toho nic nebude. Ačkoli červnové představení Noci na Karlštejně na Ploskovicích mělo úspěch a dobře se prodává i open air představení slavné opery Carmen, kterou stejný zámek uvidí 24. srpna, Noc filmové hudby publikum příliš nezaujala.

„Začali jsme na ni prodávat vstupenky už někdy v květnu, ale když pořádající agentura No Gup ohlásila zrušení všech vystoupení po celé ČR bez náhrady, měli jsme prodaných asi jen dvacet jedna lístků," prozradila Deníku Jana Zimandlová, kastelánka Státního zámku Ploskovice.

„Věřím, že by se ještě předprodej rozjel, zrušení akce mě tedy dost mrzí. Těšila jsem se na ni," posteskla si kastelánka. „Nicméně asi sama agentura zná své možnosti. Ale když vše zrušila, jistě ví, co dělá," dodala ještě.

K celé záležitosti poslala Deníku vyjádření Dana Voláková, hlavní pořadatelka.

To ta krize

„K dnešnímu dni jsou na jednotlivé koncerty prodány pouze desítky vstupenek a bohužel již není možné očekávat vzestupný trend v jejich prodeji. Naplňuje se bohužel očekávaný trend v dalším poklesu zájmu o kulturní akce v období všeobecné krize, kdy její dopady jsou větší, než jsme očekávali," upozornila.

Dana Voláková tak tvrdí, že realizovat koncerty v této situaci by bylo likvidační rozhodnutí. Věříme, že přijmete toto naše nelehké rozhodnutí s pochopením," dodává ještě za celý tým pořadatelů.

Lístek na Noc filmové hudby měl stát od 400 korun. Při výčtu účinkujících na filmově hudební noci cena vstupenky nijak nešokuje. Dvě hodiny nejznámějších filmových melodií měla totiž pod otevřeným nebem podat známá jména rockerů i operetních pěnic.

O co jsme přišli

Interprety měl doprovázet padesátičlenný orchestr Paláce Žofín pod vedením Dalibora Kaprase. K mikrofonu měla přistoupit také operní sopranistka Pavlína Senič i herečka Daniela Šinkorová. Zrušeným galakoncertem s nabitým obsazením měl provádět známý hlas Alexandra Hemaly, vedle Ploskovic a Sychrova o něj přišly také zámky Lednice, Dobříš, Kroměříž, Boskovice či Kynžvart.

Vstupné zklamaným lidem vrátí v místě předprodeje či v síti Ticket Art.

Škoda nejasností

„Na Noci filmové hudby mě lákala hlavně představa naživo zahraných filmových melodií v prostředí zámecké zahrady. Podivné mi ale připadalo, že se předem moc nevědělo, z jakých filmů skladby zazní. Plakáty lákaly spíš na rockové hvězdy než na známé melodie," vytkl pořadatelům propagaci celé série koncertů po ČR filmový vědec z Břeclavi Petr Pláteník.

„Výběr písní se evidentně řídil pouze podle populárnosti interpretů a filmových předloh. Návštěvník by pak za sebou nejspíš slyšel ploužák z Evity, muzikálovku z Noci na Karlštejně a třeba jazzovou úpravu hitu ze Snowboarďáků. Ti mě aspoň napadli hned, když jsem na plakátech viděl Dana Bártu," nešetřil filmový kritik ironií.