Kdy: Sobota 18. ledna, od 20 hodin
Kde: Knak Teplice
Za kolik: 290 korun

Když v roce 1990 díky sametové revoluci přišli zakládající členové trochu dřív z vojny, která přerušila jejich rokenrolovou kariéru během vysokoškolských studií a dostalo se jim do rukou pár kazet s Madness a dalšími anglickými kapelami proslulé druhé vlny ska, bylo jasné že budou hrát právě tenhle, do té doby u nás téměř neznámý žánr.

Zpěvačka Jana Jelínková, která nastoupila do kapely hned na začátku, je dodnes ozdobou zvířecí party. Když kapela v devadesátých letech začala jezdit do Německa, Francie, Švýcarska a pak i dvakrát na měsíční turné do USA, Jana všude působila jako zjevení, nikde totiž neviděli ženu v kapele tohoto žánru.

Zvířata vydala zatím 11 alb, natočila spoustu klipů a odehrála více než 2300 koncertů. Letos 25. listopadu kapela ve Fóru Karlín, ale nejen tam, pokřtí nové album. Texty k písním opět vytvořil Tomáš Belka, který je zásadním pilířem souboru. Sto zvířat je česká kapela hrající hudbu obvykle žánrově zařazovanou jako ska. Kapela byla založena v roce 1990 v Praze. Vidět a slyšet ji můžete tuto sobotu od 20 hodin v teplickém klubu Knak. Za vstupné zaplatíte 290 korun.