Akci pořádá Město Teplice. „Jsme rádi, že se nám podařilo akci opět zorganizovat a přichystat tak pro obyvatele města a celého regionu pěkné prázdninové vyžití,“ uvedla Radka Růžičková, vedoucí odboru kultury a sportu magistrátu Teplice.

Právě ona byla při zrodu akce v roce 2016. Free v názvu festivalu znamená, že půjde o hudební festival multižánrový, tedy bez hranic, a současně se na něm nebude platit vstupné – bude zdarma. „Live vystihuje, že chceme přinést život do centra Teplic během prázdnin a také kapely budou hrát živě – tedy live,“ vysvětlil Petr Bydžovský ze spolku Attack from North, který městu pomáhá s organizací.

První tři ročníky festivalu s volným vstupem se velice vydařily. Kašpárek v rohlíku, Sebastian nebo Imodium nalákali na teplické náměstí stovky diváků. „Letos jsme vsadili na kapelu Děda Mládek Illegal Band, která má ve svém repertoáru řadu hitů Ivana Mládka včetně Jóžina z bažin,“ uvedl Bydžovský. Teplice free LIVE ale nebude jen o jednom vystupujícím. Naopak. Do Teplic zamíří také pop-punková kapela Zakázaný ovoce. Dobrou náladu by měla navodit i veselá partička Circus Problem. Nebude chybět ani hudební těleso přímo z Teplic – kapela Furyant. Festival uzavře mladá nadějná skupina Madam Royal s dobře známými Toxic People, kteří představí svou novou bubenici Jenny Joey.

Zázemí pro příchozí diváky zajistí obří pivní stan s bohatým občerstvením. Zábavu pro děti přiveze pouťová střelnice.