Počínaje přenosem opery Tosca se tedy k atraktivním přenosům Met: Live in HD připojilo i teplické kino. A posunulu se v rámci digitalizace do další dimenze. Příznivci opery už nemusejí létat do New Yorku, ale stačí sedět v kinosále v Teplicích. Samozřejmě bráno s nadsázkou.
Pravdou je, že od října nebudou muset za přímými přenosy z Metropolitní opery v New Yorku vážit v Ústeckém kraji cestu až do Žatce.
Vybrané delikatesy určené ku potěše ucha, oka a duše se jim chystá v pravidelných intervalech servírovat právě kino Květen v teplickém domě kultury.


Kolekci devíti představení se světoznámými pěvci, kterou budou moci diváci zhlédnout vždy v sobotní podvečer v průběhu října 2009 až května 2010, tvoří tituly: Giacomo Puccini - Tosca, Giuseppe Verdi - Aida, Giacomo Puccini - Turandot, Jacques Offenbach - Hoffmanovy povídky, Richard Strauss - Růžový kavalír, George Bizet - Carmen, Giuseppe Verdi - Simon Boccanegra, Ambroise Thomas - Hamlet a Gioacchino Rossini - Armida.

Počet měst a sálů, které uvádějí přímé přenosy z Metropolitní opery New York v rozlišení HD a prostorovém několikakanálovém zvuku, ale neustále vzrůstá. Nyní se k nim přiřadily Teplice.

Kino bylo dovybaveno technikou a na střechu usazen satelit. V jednání je ještě titulkovací zařízení. Zde se ale objevují diskuze o tom, aby se pak z diváka opery nestal čtenář titulků. Zatím to je v původním znění s originálními titulky v anglickém jazyce.


„Připojením k projektu přímých přenosů z MET bychom rádi rozšířili kulturní nabídku v Teplicích a díky velkému ohlasu těchto přenosů z jiných měst věříme, že se do lázeňského města dostanou i diváci z dalšího okolí,“ říká Přemysl Šoba, ředitel Domu kultury Teplice.
Série přímých přenosů z New Yorku v HD kvalitě získala mnohá ocenění a těší se obrovskému zájmu diváků po celém světě.
Provozovatel v České republice si města, kde bude přenos realizován, pečlivě vybírá s ohledem na kulturní zájem. Teplice patří rozhodně do jeho hledáčku. (red)