Jedna z nejpopulárnějších mladých kapel tuzemské scény má další singl i klip z CD Konnichiwa. Anděl patří mezi nejsilnější skladby alba, stejně tak má emotivní filmové zpracování. Mirai převzali cenu Český slavík jako objev roku.

Jejich song Když nemůžeš, tak přidej je nejstreamovanější česká skladba a nejoblíbenější song posluchačů rádia Impuls. Mirai jarní turné završili v pražském Lucerna Music Baru a těší se na majáles do Ústí.

„Anděl je pro nás nejintimnější skladbou z alba. Je to trochu úvaha o pomíjivosti života, která mrazivě koresponduje s tím, s čím jsme se museli v životě poprat. Skladbou chceme vyjádřit pokoru i vděk,“ říká její autor Mirai Navrátil, který na skladbě spolupracoval s celou kapelou a producentem Martinem Ledvinou.

Natáčení videoklipu pod taktovkou Ondřeje Urbance, který stojí i za předešlými klipy Divadlo a Pojď, zapomenem, probíhalo ve Frýdku-Místku od západu slunce do mrazivého svítání. Pro kapelu to byla první zkušenost s „nocovkou“, ale měla své kouzlo.

„Šlo o jedno z nejnáročnějších natáčení. Neboť se jednalo o citlivé téma, klip byl pro kapelu formou loučení se zesnulou ženou bubeníka Šimona Bílého, chtěli jsme pojmout námět vkusně, bez patosu, což se povedlo,“ říká režisér klipu.

Na víkendovém předávání hudebních cen Český slavík kapela Mirai představila naživo doposud svůj největší hit Když nemůžeš, tak přidej, za který si rovněž odnesla dvě ocenění pro nejstreamovanější skladbu a nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls.

Kapela Mirai má i slavíka v kategorii Objev roku. „Rok 2017 už navždy zůstane v našich srdcích. Je to rok velkých životních změn, radostí i smutku. Věříme, že vše se děje z nějakého důvodu, a za celou kapelu děkuji všem, kteří při nás stojí. Ta ocenění nepatří jen nám,“ dodal Mirai.

Ústecký majáles 2018 - program:11:15 - 12:00 JAKUB DĚKAN
12:30-13:40 VOXEL + POKÁČ
14:10 - 14:55 MIRAI
15:25 - 16:10 LENNY
16:40 - 17:30 MAREK ZTRACENÝ
18:00 - 18:50 UDG
19:20 - 20:10 HORKÝŽE SLÍŽE
20:50 - 22:00 CHINASKI