ÚTERÝ 8.9.

8 . - 9 . 9 . Kino Květen Teplice

VDANÁ SNOUBENKA
čas: 17:30 , cena: 80,- Kč, přístupnost: 12 , sál: kinosál , poznámka:

VDANÁ SNOUBENKA Accidental Husband Rozhlasová moderátorka Emma (Uma Thurman) poradí jedné ze svých posluchaček (Justina Machado), aby se rozešla s přítelem (Jeffrey Dean Morgan). Ten když se to dozví, chce pomstu! Romantická komedie. Velká Británie / USA - titulky - 90 min.

8 . - 9 . 9 . Kino Květen Teplice

COCO CHANEL
čas: 20:00 , cena: 80,- Kč, přístupnost: 12 , sál: kinosál , poznámka:

COCO CHANEL Coco Chanel (Coco avant Chanel) Vymyslela malé černé koktejlky a střídmé kostýmky. Naučila ženy nosit kalhoty a oblékat se jednoduše. Stala se ztělesněním francouzské elegance a první dámou módního světa. Jaký byl osud Coco Chanel před vznikem legendárního salonu Chanel, nyní vypráví stejnojmenný snímek. Životopisné melodrama o dětství, mládí a počátku kariéry Gabrielle Chanelové (Audrey Tautouová). Francie - titulky - 100 min.

8 . - 9 . 9 . Kino Květen Teplice

ANDĚLÉ A DÉMONI
čas: 22:00 , cena: 75,- Kč, přístupnost: 12 , sál: kinosál , poznámka: Předprodej od 24.8.

ANDĚLÉ A DÉMONI Film podle třetího románu známého belletristy Dana Browna, který sleduje osudy univerzitního profesora a uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona (Tom Hanks). Ten je povolán k mrtvole zavražděného italského fyzika Vetriho, do jehož hrudi kdosi vyřezal tajuplné symboly. Langdon následně s jeho dcerou Vittorií (Ayelet Zurer) odhalí důkazy o znovuvytvoření starodávného středověkého bratrstva Osvícených, kteří se samozřejmě snaží převzít vládu nad světem a ovládnout lidstvo… Mysteriózní krimi thriller. Režie: Ron Howard. Hrají: Tom Hanks, Ayelet Zurer, Ewan McGregor ad. USA - titulky - 140 min.

Informační a turistické centrum Osek
OBRAZY PETRA VELVARSKÉHO
Výstava obrazů výtvarníka Petra Velvarského.

Galerie Giacomo Duchcov:
do konce září
PŘÍBĚHY Z KOUZELNÝCH KRABIC
Výstava představuje unikátní historické loutky z depozitářů Národního muzea.

Kino Lípa Duchcov
19:00 HOLKA Z MĚSTA
Romantická komedie Holka z města vypráví pohádkový příběh o osamělé kariéristce z Miami, která najde lásku, přátele, „pravé hodnoty“ a štěstí v zapadákově v mrazivé Minnesotě, kam je firmou vyslána, aby se postarala o restrukturalizaci místní továrny. Dokud film využívá kontrastů mezi naivitou velkoměšťačky se svérázem obyvatel New Ulmu, vcelku baví. Ale jakmile se Lucy adaptuje a zamiluje se do místních lidí, jmenovitě do přitažlivého ovdovělého odboráře Teda, příběh se rázem řídí podle žánrových klišé. – Scenáristé napsali syžet na základě zkušenosti manažerky, která opravdu pracovala v potravinářské firmě v New Ulmu. Místo v Minnesotě se však natáčelo v kanadském Winnipegu.


Kino Hvězda Bílina
19:00 VENI, VIDI, VICI
Honza Moudrý je sympatický osmnáctiletý kluk, který vyrůstá jako nejstarší ze čtyř sourozenců, o které se stará upracovaná maminka. Otec tragicky zahynul před pěti lety a rodina na tom není finančně příliš dobře. Máma už nestačí splácet dluhy a platit nájem, a tak se Honza rozhodne „utéct z domu“ a mámě finančně pomáhat. Ubytuje se u kamarádova starého strýčka v Karlových Varech, kde právě probíhá filmový festival, a brigádničí jako pikolík na většině večírků. Je pozván na firemní golfový turnaj. Nechá se zaměstnat jako pomocník na golfovém hřišti a poctivě trénuje. Do děje vstupuje trenér. Ten vidí, že to je obrovský talent, a Honza se postupně vypracuje – vyhrává jeden turnaj za druhým, reprezentuje ČR a dostane se do velkého golfu. Tam potkává stejně starou hostesku Terezku a zažívají spolu krásné okamžiky. Honza se snaží všemožně pomáhat mamince a sourozencům a také strýčkovi kamaráda, který mu dává velmi cenné „filosofické“ rady do života. Pak přichází velký turnaj, při kterém se zraní. Následuje léčení, kdy navštíví kamarádova strýčka, který filosofuje. Pochopí, jak musí žít dál. Vytyčí si nový cíl: vyhrát významný světový turnaj a jít k profesionálům. To se mu podaří.

Židovská obec v Teplicích, Lipová 25

Výstava Jak viděli a vidí svět
Výstavu studentských a žákovských prací pořádá Památník Terezín a Židovská obec Teplice
Vernisáž: 8. září v 17.00
Výstava potrvá do 9. října.
Výstava představuje nejzajímavější práce XII. ročníku výtvarné soutěže, jíž se pravidelně zúčastňují žáci základních a studenti středních škol, vyhlašované pravidelně vzdělávacím oddělením Památníku Terezín rok co rok. V roce 2008 organizátoři a porotci posoudili celkem 435 (34 v I. kategorii pro žáky 1. stupně ZŠ, 247 v II. kategorii pro žáky 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a 154 ve II: kategorii pro studenty 3. středních škol) prací. Sponzorskou věcných a finančních cen byla paní Hana Greenfieldová, bývalá nucená obyvatelka města Terezín, dnes žijící v Izraeli. Zvlaštní Ceny Erika Poláka, historika holokaustu a 2. světové války, který pro svůj původ byl nucen strávit léta dětství a dospívání taktéž v Terezíně, dotovala Terezínská iniciativa, sdružující přeživší z nacisty vytvořeného ghetta.
Pro soutěž bylo zvoleno téma Jak viděli a vidí svět (včera a dnes lidé, kteří byli postiženi nacismem a naplňováním jeho idejí v každodenním životě? S jakými pocity sledují lidé, kteří přežili hrůzy nacistických věznic a koncentračních táborů, aktivitu pravicových extremistických skupin šedesát a více let po svém osvobození?).

Naším cílem bylo, aby se účastníci soutěže pokusili výtvarně zpracovat pocity (případně myšlenky) lidí, kteří přežili nacistické koncentrační tábory a dnes jsou nuceni přihlížet projevům a vystoupením skupin osob, které se přímo či nepřímo hlásí idejím (neo)nacismu, antisemitismu, extrémního nacionalismu, rasismu, xenofobii, šovinismu.

Ve dnech 69. výročí největšího protižidovského pogromu, který proběhl v nacistickém Německu v listopadu 1938 (známého jako tzv. křišťálová noc), plánovali pravicoví extremisté manifestační pochod bývalou pražskou židovskou čtvrtí; na ochozech sportovních stadionů fanoušci nezřídka skandují rasistická hesla a zdraví se tzv. árijským pozdravem; některé krajně pravicové politické strany se pokoušejí zakládat vlastní polovojenské složky, které nápadně připomínají podobné bojůvky fašizujících krajně pravicových stran a hnutí v Německu a dalších evropských státech válečné éry. V médiích se v pravidelných intervalech objevují zprávy o násilných napadeních z rasových, nacionalistických a xenofobních důvodů; stále častěji a s větší intenzitou někteří lidé pod pláštíkem rádobyvědeckých metod a vysvětlení popírají, že nacistické Německo cíleně organizovalo vyvražďování židovského obyvatelstva na jím ovládaných územích, zesměšňují tutu tragedii známou pod termíny holocaust či šoa. Jak toto všechno, v době hlubokého evropského míru, působí na ty, co zažili v praxi realizovaný nacistický experiment? Dokázali se studenti vžít a vcítit do pocitů těch, co v době 2. světové války zažili na vlastní kůži nacistickou vládu?Věříme, že ano a že vás alespoň některé práce zaujmou svým zápalem pro věc či zvolenou výtvarnou formou.