ÚTERÝ 24.11.

VÝSTAVNÍ SÍŇ U KOSTELA BÍLINA

od 29. 10. do 25. 11. 2009
EMOCE CEST
Výstava obrazů Světlany Mason a fotografií Antonína Linkeho.
Vstupné: dospělí 20,-Kč, děti, studenti, senioři – 10,-Kč

Regionální muzeum Teplice
Porcelán s modrými cibulkami

….včera,dnes a zítra…
Ideou výstavy je seznámit návštěvníka s historií cibulového porcelánu. Ukázat vznik a vývoj cibulového dekoru od jeho kořenů v Číně, rozšíření v Evropě a posléze zavedení výroby v Dubí. RMT bude prezentovat rozsáhlou kolekci cibulového porcelánu, který byl do muzejní sbírky darován závodem v Dubí.

Praha 1968 Teplice 1989
Střety s totalitou

I. výstavní místnost : Franz Goëss - Praha 1968 - putovní výstava zapůjčená Rakouským kulturním forem v Praze. Fotoreportér Franz Goëss byl v roce 1968 v bývalé ČSSR a zachytil reformní snahy v Praze od samých počátků až po jejich ztroskotání způsobené vstupem sil Varšavské smlouvy.
II. výstavní místnost: Teplice 1989 – výstava fotografií a dokumentů ze sbírek Regionálního muzea v Teplicích ke 20. výročí „Sametové revoluce“ přiblíží průběh politických a společenských změn a jejich odraz v dějinách města. Výstava bude doplněna projekcí filmu z ekologické demonstrace v Teplicích.
Vernisáž výstavy 5. 11. 2009 v 17.00 hodin.,výstava trvá: 6. 11. – 13. 12. 2009


Městské informační centrum Duchcov

"OD PODZIMU DO VÁNOC CESTIČKA JE KRÁTKÁ, PO VÁNOCÍCH NOVÝ ROK OTEVÍRÁ | výstava prací dětí z Mateřské školy Husova - od 9. 11. do 31. 12. 2009 ve výstavním prostoru informačního centra otevřeno: pondělí - pátek = 8.30 - 17. 00 hodin

Galerie Vojtěcha Preissiga na faře ve Světci
Výstava obrazů, kreseb a grafiky Miroslava Houry v galerii Vojtěcha Preissiga na faře ve Světci


24 . 11 . Kino Květen Teplice

HANEBNÝ PANCHARTI
čas: 20:00 , cena: 80,- Kč, přístupnost: 15 , sál: kinosál , poznámka: PREMIÉRA Předprodej od 5.11.

HANEBNÝ PANCHARTI Inglourious Basterds Poručík Aldo Raine je velitel jednotky židovsko-amerických věznů, kteří jsou za 2. světové války vycvičeni ve speciální jednotku k boji. Poté jsou posláni na důležitou misi, kde je cílem zlikvidouvat důležité německé důstojníky. Režie:Quentin Tarantino. Hrají: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Eli Roth, Christoph Waltz ad. USA/Německo - titulky - 153 min.

24 . - 25 . 11 . Kino Květen Teplice
HANEBNÝ PANCHARTI
čas: 17:30 , cena: 80,- Kč, přístupnost: 15 , sál: kinosál , poznámka: PREMIÉRA Předprodej od 5.11.

HANEBNÝ PANCHARTI Inglourious Basterds Poručík Aldo Raine je velitel jednotky židovsko-amerických věznů, kteří jsou za 2. světové války vycvičeni ve speciální jednotku k boji. Poté jsou posláni na důležitou misi, kde je cílem zlikvidouvat důležité německé důstojníky. Režie:Quentin Tarantino. Hrají: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Eli Roth, Christoph Waltz ad. USA/Německo - titulky - 153 min.

24 . 11 . Dům kultury Teplice

MOTORBAND
čas: 19:00 , cena: 150,- v den konání 190,- Kč, přístupnost: MP , sál: ES , poznámka:

MOTORBAND Vystoupení známé rockové kapely, se kterou vystoupí a zároveň pokřtí její nové CD bývalý člen KAMIL STŘIHAVKA. Zbylé vstupenky k prodji od 3. 11.

Dům kultury Duchcov
10:00 ZIMNÍ PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

Autor Jan Kahoun - hudba: PETR SKOUMAL - texty: ZDENĚK SVĚRÁK Hraje DIVADLO KRAPET PRAHA

Dům kultury Duchcov
17:00 TANEČNÍ PODVEČER S DECHOVOU HUDBOU PICHLOVANKA

Kino Lípa Duchcov
19:00 HODINU NEVÍŠ

Drama ČR/SR. Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“.

Kino Hvězda Bílina
19:00 SIN NOMBRE

Snímek Sin Nombre líčí strastiplnou pouť imigrantů ze Střední
Ameriky do Spojených států, kde zde chtějí začít nový život. Zároveň se dívá do kuchyně nelítostných mexických gangů, které od dveří do lepšího světa často drží pomyslné klíče. Ve filmu se splétá několik lidských osudů: Příběh Sayry (Paulina Gaitan), dospívající dívky z Hondurasu, jejíž dosavadní životní perspektiva spočívá v pouhém živoření. Ale shledání s dávno odcizeným otcem přináší nečekanou možnost – emigrovat do Mexika a odtud do Spojených států, kde si její otec založil novou rodinu. Se snem o lepším životě se Sayra vydává na cestu.

Druhým hlavním hrdinou je Casper (Edgar Flores), teenager z mexické Tapachuly, jehož rodinu nahrazuje zločinecký gang Mara Salvatrucha. Casper sem právě přivedl nového člena, dvanáctiletého Smileyho (Kristyan Ferrer), který na rozdíl od něj nemá potíže do zločinecké struktury a jejího řádu zapadnout. Casper se navzdory pravidlům gangu snaží utajit svůj milenecký poměr, na což jeho partnerka doplatí.

Příběh imigrantky Sayry a gangstera Caspera se protne na střeše vlaku, který míří do Spojených států. Caspera sem přivedl příkaz šéfa gangu, aby okrádal cestující. Ve chvíli, kdy dívku uvidí, rozhodne se jí pomoci. Jenže moc gangu je všudypřítomná a na jeho neposlušné ovečky číhají vlci…