U zahradního domu zavoní Asie

V prostoru před Zahradním domem se bude v sobotu 23. září od 15 do 19 hodin konat další ročník festivalu Poznej Asii. Těšit se můžete na mnoho stánků s ochutnávkami vietnamských, mongolských, indonéských a thajských delikates, ingrediencemi pro vaření nebo různými workshopy. Opět nebudou chybět smažení cvrčci, žabí stehýnka nebo krevety. Bude pro vás připraven také bohatý kulturní program jako je například tanec s vějíři a klobouky, ukázka bojového umění nebo přehlídka tradičních vietnamských krojů.

V bývalém koupališti Anger se otevře skateparkSlavnostní otevření skateparku Teplice s inline dráhou začne v sobotu ve 14 hodin. Připravena je exhibice předních skateboardistů a mistrů na kolech. Během dne budou otevřené závody pro všechny a to v disciplínách Streetstyle a Bowl.

Vozovnu trolejbusů Arriva City obsadí ženy

Den otevřených dveří s podtitulem Přiveďte ji, ať si to vyzkouší. Akce začne ve 13 hodin. Pro ženy jsou připraveny zkušební jízdy trolejbusem nebo autobusem. Nachystaná je výstava vozidel MHD. Budou prohlídky měnírny a armatur trolejového vedení. Možnost svézt se v historické trolejbusové lince. Pro děti soutěže a skákací hrad. Na cestu domů dostanete malý dárek. Nostalgická linka bude po celé odpoledne jezdit kyvadlově mezi dopravním podnikem a Benešovým náměstím.

Sklárna otvírá své dveře pro prohlídky závoduDen otevřených dveří včetně prohlídek závodu Rudolfova huť v Dubí, v sobotu do 12 do 17 hodin. Připraveno bude pro děti zábavné nafukovací městečko, kde budou soutěže pro děti. Pro dospělé jsou nachystány workshopy na téma sklo a lahve. Zajištěn je hudební doprovod.

V Novosedlicích budou burácet mašiny na dvou kolech

Sobotní den v Novosedlicích patřit motorkám. Tamější motorkářský klub uzavře sezonu bohatým kulturně-společenským programem. Své si v něm najdou děti i dospělí. Oficiálně akce začne ve 14:30 postupně vystoupí soubor obecní knihovny „Tančící knížky“, Robert Hlavatý a Band, Bezejmení(16:00), Flash(17:45), Hlahol (19.30) a Hamleti (21:00), což je kvarteto Háma, Gondík, Wehrenberg, Marzuki. Spanilá jízda Novosedlicemi a po okolí odstartuje kolem 13:00. Soutěžit se bude i v jízdě na moto-simulátoru. Kdo v ní bude nejlepší, tak pojede do zdarma do Alp.

Na louce u DDM Osek se v sobotu rozhodně nudit nebudeteAkci s názvem Nudit se, to vadí! pořádá v sobotu od 10 do 14 hodin na sousední louce Dům dětí a mládeže Osek ve spolupráci s městem, hasiči, sportovními oddíly a místními spolky. Jednotlivé organizace předvedou ukázky ze své činnosti pro děti i dospělé, které si budete moci vyzkoušet. Pro děti tu budou čtyři velké nafukovací atrakce, stánek s občerstvením, k tanci a poslechu bude hrát skupina Voice. V rámci této akce bude slavnostně otevřeno dětské hřiště 10+, které město Osek vybudovalo u DDM pro mládež.

18. Svatováclavské slavnosti v Bílce: Trhy, divadlo a hudba

Srdce Českého středohoří Bílka pod Milešovkou v sobotu od 14 hodin hostí 18. Svatováclavské slavnosti. Vedle tradičního kulturního programu s hudbou a divadlem se tentokrát mohou návštěvníci těšit na trh s výrobky z Českého středohoří. Budou si zde moci koupit med, sýry, džemy, šperky, víno, plstěné výrobky, mýdla a další. Návštěvníci se mohou těšit například na Duchcovský pěvecký sbor, dívčí pěvecký sbor Lada, divadélko Uličník, žáky ZŠ v Žalanech nebo skupinu Sam´s Band. O stopách svatého Václava bude vyprávět historik Martin Krsek. „Návštěvníci se také mohou těšit na trhy místních produktů z Českého středohoří. Ty letošní budou asi vůbec největší v historii,“ uvedl Ivan Nosek, který stál u zrodu tradice Svatováclavských slavností v Bílce.

Tak vypadala Svatováclavská slavnost v roce 2015: