„Maximálně jsem si to užila. Jejich vystoupení bylo jedním slovem boží,“ řekla návštěvnice koncertu Lucie Landová, která stála pod pódiem v kotli.
Osmičlenná úvalská skupina zahrála všechny hity včetně Čmeláka a Plakala. Publikum v klubu Raketa slyšelo i písně z nového alba Mlsná. Čtyřikrát došlo na přídavek.

„Byl to nářez. Slyšet nejlepší písně Billa v nové aranži - nevšední zážitek pro všechny přítomné. Dobře, že akustické turné jedou,“ vysekl poklonu kapele Jindřich Frank Frankenfeld, pořadatel teplického koncertu Divokýho Billa.

Koncert nehaproval ani po stránce technicko-organizační. „Světla, zvuk vše stoprocentní. Bill byl ve formě. Bylo vyprodáno, lidé se bavili. Spokojenost,“ sdělil pořadatel Jindřich Frank Frankenfeld.

Kapela v čele se zpěvákem, kytaristou a autorem písniček Vaškem Bláhou hrála v Raketě i písně ze svého nového, již pátého řadové alba - Mlsná.

Jaká je deska Mlsná?

„Novinkou se obloukem vracíme ke svým začátkům,“ tvrdí Bill o albu Mlsná.
To proto, že ji nenahrávali digitálně ale analogově, že hodně písniček vznikalo ve více nástrojích najednou, a ta energie ze studia je tam znát.
Housličky, akordeon ani banjo na desce nechybí, ale na zvuku až irském se podepisují i další nástroje, třeba australské didgeridoo.
Která písnička se „promění“ v hit? Těžko říci, adeptů je tu hodně. Už úvodní Půl pátý ráno ve strhujícím tempu bude vděčná pro ty, kteří si rádi s Billem zpívají, kapela ale opět vsadila i na „odrhovačky“ (Námořnická). Kapela nešetřila „strašidly“ (Tádadá), ale nevěřte jí všechno. Třeba když zpívá „Naše muzika je umíráček…“

S hodně melodickou písničkou Batalión, jednu z nejlepších z CD, se Bill vrací ke svému oblíbenému tématu, k válkám, Pecka je příběh ze života kterékoli kapely, a housle z ní dělají lahůdku. A kdo je unavený, určitě vezme za vděk zamilovanou Tuhle. Něco pro vás, slečny a dámy. (kos, dts)