Poslední prázdninovou sobotu navštíví Bílinu dvě významné legendy světové rockové scény a to: skotští rockeři NAZARETH. Další hudební lahůdkou pro znalé rockery bude koncert člena Uriah heep - KENA HENSLEY (Anglie), se svou doprovodnou kapelou.


ZAKONČENÍ LETNÍ FESTIVALOVÉ SEZÓNY
ROCKOVÁ BÍLINA
OPEN AIR 2009

vystoupí

LEGENDA SVĚTOVÉ ROCKOVÉ SCÉNY
NAZARETH
(Skotsko – Rock)
www.nazarethdirect.co.uk

&

HITMAKER A ČLEN LEGENDÁRNÍCH URIAH HEEP
KEN HENSLEY
(Anglie – Rock)
www.ken-hensley.com

&

BLUE ROCKET

(CZ – Jižanský Rock)
www.bluerocket.cz

&

VOTCHI
(CZ – Jižanský Rock)
www.votchi.cz

&

místní předskupiny

SO 29.8.2009 BÍLINA – LETNÍ AMFITEÁTR KYSELKA

Rocková Bílina Open Air aneb legendy světové rockové scény v severních Čechách ! Zveme Vás na letní open air festival ROCKOVÁ BÍLINA v termínu Sobota 27.6.2009 v Bílině (u Mostu) / letní amfiteátr Kyselka, v rámci kterého jako na jediném letošním letním open air festivalu vystoupí legendy světové rockové scény, skotští rockeři NAZARETH a KEN HENSLEY, člen legendárních anglických rockerů URIAH HEEP, se svou doprovodnou skupinou. Jako další se představí renomovaná pražská hard rocková skupina VOTCHI, teplická jižansky rocková stálice BLUE ROCKET a místní předskupiny.

Open air festival ROCKOVÁ BÍLINA si dal za úkol umožnit všem správným rockerům zakončit letní festivalové a výletní měsíce pořádnou dávkou rockové hudby s puncem legend a hvěz světové scény. Užijte si všechny světové hity NAZARETH a URIAH HEEP v kombinaci s kráným prostředím a dobrým pitím či jídlem. Proto zveme všechny správné rockery a rockerky, ať se přijdou pobavit do krásného zeleného letního areálu Kyselka v Bílině, který poskytne návštěvníkům festivalu všechen potřebný standard pro prožití krásného večera v přírodě . Hned vedle se nachází autokemp a koupaliště, kde si můžete pronajmout chatičku, vykoupat se a prožít krásný aktivní víkend v Bílině. A kdo nechce opravdu hnít, může si udělat krásný výšlap na dominantu bílinského údolí, krásný kopec Bořeň, který je ojedinělý svým tvarem alá třetihory a krádným výhledem do dalekého okolí.


Legendární skotska skupina Nazareth se zapsala do historie světové populární hudby především světovými klasickými hity jako Love Hurts, Dream On či Holliday atd.. NAZARETH vznikli ve skotském městě Dunfermline ze zbytků polo-profesionální místní kapely The Shadettes (původně Mark V a The Red Hawks) zpěvákem Danem McCaffertym, kytaristou Mannym Charltonem, basákem Petem Agnewem a bubeníkem Darrellem Sweetem. Jméno získali ze skladby "The Weight" od skupiny The Band ("I pulled into Nazareth/Was feelin' half past dead…"). V roce 1970 se skupina přesunula do Londýna, kde roku 1971 vydala své první, stejnojmenné album. Po získání renomé díky albu Exercises z roku 1972 vydali Nazreth album ´Razamanaz´ v roce 1973. Skladby jako "Broken Down Angel" a "Bad Bad Boy" se umístily v britském žebříčku Top 10 list. Poté přišlo album ´Loud 'N' Proud´ v roce 1973, které obsahovalo hit "This Flight Tonight". V roce 1974 vydali album ´Rampant´, které bylo neméně úspěšné. Hitsingl (neobjevuje se na žádném albu) "My White Bicycle" se v roce 1975 umístil v UK Top 20. Album ´Hair of the Dog´ vyšlo v roce 1975 a titulní skladba známá jako "Now You're Messing With a Son of a Bitch") se stala základem všech světových rockových rádií 70. let. Americké vydání alba obsahuje megahit "Love Hurts". Tato skladba byla v Anglii a USA vydána jako singl. V USA byla oceněna jako platinová a umístila se v americkém Top Ten. NAZARETH, to je rocková klasika, kterou netřeba představovat. Vezměte rodinku či partu kamarádů a udělejte si krásný večer plný skvělých rockových fláků a nechte se unést atmosférou NAZARETH.


Ken Hensley (* Kenneth Hensley, 24. srpna, 1945, v Hertfordshire, Anglie) je hráč na klávesové nástroje (hlavně na Hammondovy varhany), kytarista, zpěvák, skladatel a producent, nejvíce známý jako člen britské rockové skupiny Uriah Heep. Jako skladatel se podílel na většině hitů této skupiny, jako na hitech „Look at Yourself“, „Lady in Black“, „Easy Livin'“, „Stealin'“ a „Free Me“. Dále se proslavil I jako člen legendární amerických rockerů W.A.S.P.

„Předskokany“ těchto světových rockových stálic na hudebním nebi se stanou BLUE ROCKET – teplická jižansky rocková stálice, pražská hard rocková skupina VOTCHI a cvikovští rockeři PAVOUCY. Tento hudební svátek pořadatelé nazvali ROCKOVÁ BÍLINA 2009.

Pořadateli celé akce jsou MV Cover s.r.o. a KC Kaskáda v Bílině. Celý koncert začíná již v 16.00 hodin v příjemném prostředí Letního amfiteátru na Kyselce v Bílině. Na návštěvníky čeká skvělý koncert v kombinaci s krásným prostředím areálu lázní Kyselka v Bílině v pozadí s impozantním Bořněm, spousta dobrého jídla a pití a v neposlední řadě i doprovodný program celé akce.

Vstupenky je možné zakoupit v Informačním centru v Bílině za cenu 790,- Kč, v síti TICKETPORTAL (790,- + poplatky), vstupné na místě 890,- Kč.