Postavy přicházející k improvizovanému chlévu se v průběhu večera měnily v souladu s příběhem o narození Ježíška. Všechny je do výpravných kostýmů oblékly dámy z chráněné dílny v Úpořinách pod vedením Jitky Vojtíškové. V jejích návrzích byl citelný rukopis bývalé šéfky kostymérny Krušnohorského divadla.

Na rozdíl od minulých let letos navzdory mrazivému počasí vydrželi lidé, kterých se sešel rekordní počet, až do půl sedmé, kdy dozněly poslední písničky. Výrobky s vánoční tématikou ve stáncích zajistily chráněné dílny Arkadie v Úpořinách a Krupce, na odbyt šla keramika, textil a také nádherně vybarvené svíčky. S tržbou si přišli na své i prodejci ve stáncích spřátelené organizace Lebenshilfe z německého Gardelegenu.
Vypilo se 240 litrů svařeného vína, nepřeberně čaje a grogu a po čtyřiceti štrůdlech se jen zaprášilo. Mimochodem, padlo na ně 15 beden jablek a víc než 40 balíčků rozinek.

Tepličanům chutnaly i klasické pečené kaštany, které obstarala teplická pobočka Fokusu nebo brambory s pikantní česnekovou omáčkou. Kdo chtěl znát svůj osud, mohl si odlít kousek olova nebo pustit po vodě skořápku s rozsvícenou svíčkou.
Na jevišti se vystřídali trubači Konzervatoře Teplice, pěvecké sbory Arkadie a ZUŠ Bílina i se svou Komořinkou, skvělé vokální sdružení Serafín z Teplic a litvínovští Stráníci. Jediným zádrhelem byly problémy zvukaře a nefunkční mikrofony právě při vystoupení sboru Arkadie, který tak vše musel zvládnout bez pomoci techniky. Tím se celý program časově protáhl, což ale nikoho neodradilo a všichni přítomní se dobře bavili.
„Vánoce s Arkadií si každoročně nenechám ujít. Po Rybově České mši vánoční v domě kultury a výstavě Aleny Kartákové to jsou v Teplicích nejhezčí adventní akce,“ prohlásila Ilona Slámová. Dodala, že letos se k nim přidružila ještě vernisáž výstavy perníčků v Regionálním muzeu v Teplicích.