Právě jste uvařili atmosféru, v níž se odehrávala vernisáž výstavy „Vánoce s vůní perníku“ v prostorách Regionálního muzea v Teplicích.

Nejprve byl v permanenci rokokový sál, který při vystoupení „Tří tet u piana“ a jejich přátel praskal ve švech. Pravda, nevypočitatelná akustika holých zdí s výškou stropu blížící se k 10 metrům dala řádně zabrat zvukařům domu kultury i zpěvákům. Avšak přátelské souznění diváků s muzikanty bylo zázračné a přivodilo nečekaný příchod Mikuláše s anděly rozdávajícími bonbóny. Měla to být sladká tečka, po níž následovalo pozvání do výstavních místností v přízemí.
Mezitím se ale na vnějším zámeckém nádvoří rozpoutala ohnivá show, která hrála do noty dvěma rozpustilým čertů. Ti „ohrožovali“ dav diváků přicházejících z koncertu a notnou chvíli ho drželi v chodbě za zavřenou mříží.

Alespoň bylo dost času vynadívat se na chrliče ohně a poté se v klidu obdivovat dílu šesti skvostných perníkářek: Hedy Trejtnarové, Marie Dřevěné, Jany Jedličkové, Věry Hrnčířové, Miroslavy Turkové a Miroslavy Pešulové. Vánočními perníčky přispěli také klienti teplické Arkadie a místní prodejna pardubického perníku. Sami muzejníci nainstalovali půvabnou expozici staročeských vánoc s jejich tradičními zvyklostmi. „Moc jsme se pobavili. A vlastně to byla v Teplicích jediná akce, která připomněla blížící se Vánoce,“ nechala se slyšet Majka Dřevěná.