Jak se k nám těšíte a máte na Teplice nějaké vzpomínky?

Do Teplic se těším moc, neboť jsem si vědoma toho, že jsem u vás už dlouho nebyla. Když si tak vzpomínám, byla jsem v Teplicích v minulosti už mnohokrát, ale jeden koncert mi zůstal v paměti velmi intenzivně. Když jsem tam měla na začátku devadesátých let koncert se svým přítelem, písničkářem z Francie Francisem Cabrelem, od nějž mám i píseń Zamilovaná, která mi vlastně udělala nechtěnou, ale celoživotní image…

Diváci Vás uslyší ve zcela novém projektu CONCERTINO, na co se mohou těšit?

I tentokrát k vám zavítám se svými kytarami a uslyšíte samozřejmě spoustu písniček, které jsou už v mém repertoáru stěžejní…, ale nebudou chybět i další hudební styly. Chtěla bych kytaru tentokrát představit i jako nástroj sólový a zahraji a zazpívám několik autorů kytarových, které jsou speciálně upravené pro kytaru a smyčce. Zde vám představím právě Brno Strings a řídit ho bude od svého piana Jindřich Koníř. Nedílnou součástí v mém repertoáru jsou keltské balady, které také zazní za doprovodu keltské harfy a virtuózního hráče na ní Seanna Barryho

Jak dlouho již trvá spolupráce s BRNO STRINGS a jak toto spojení vzniklo?

Spolupráce začala před třemi lety, kdy jsem chtěla v mých koncertech představit opět kytarovou klasiku v její plné kráse se živými smyčci. Jsou to klasičtí profesionálové, které ale baví můj velkorysý přístup k muzice jako takové, moc dobře se mi s nimi spolupracuje .

Máte velice úspěšnou dceru, která si říká LENNY, myslíte, že půjde ve Vašich šlépějích?

Ano, Lenny se rozhodla věnovat se hudbě, studuje skladbu na konzervatoři v zahraničí a živá vystoupení, kdy se sama doprovází a zpívá si své vlastní písničky, je pro ní teď velkým motorem a inspirací pro další rozvoj. Takže uvidíme, kterým směrem se dál bude ubírat.

Co plánujete nového, na co se mohou Vaši fanoušci těšit?

Přivezu s sebou nové 3cd best of, které teď právě vychází a vydavatelství Universal mi zrealizovalo můj velký sen a vydalo mi vinylovou desku 2LP, které s sebou také přivezu. Dramaturgii jsem si sestavovala sama a doufám, že fanoušky potěší. Jsou tam i písně, které už nikdy nevyjdou.

V TEPLICKÉM DENÍKU NAJDETE SOUTĚŽ O LÍSTKY NA KONCERT LENKY FILIPOVÉ