Předchozí
1 z 4
Další

Ředitelka ZŠ Maxe Švabinského Edita Jurečková.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

"Původně jsem vystudovala vychovatelství na Pedagogické škole v Ústí nad Labem. Již od dětství jsem chtěla být paní učitelkou. Hrála jsem si na školu, učila zvířátka, babičku i rodiče. Po střední škole jsem pracovala ve školní družině a pak 12 let jako učitelka,“ řekla Jurečková. Když Teplice vyhlásily výběrové řízení na post ředitelky ZŠ Maxe Švabinského, tak si řekla, že se přihlásí. V konkurzu uspěla. „Ve funkci ředitelky jsem 8 let. Práce mě moc baví a školu máme krásnou,“ dodala Jurečková.

Ředitelka ZŠ Maxe Švabinského Edita Jurečková.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Během jejího působení škola rozkvetla. „Máme nové hřiště, omítku školy, zámkovou dlažbu, opravený skleník, novou terasu. Za vše patří poděkování našemu zřizovateli, tedy městu Teplice,“ uvedla ředitelka. Škola v minulosti přišla o hokejové sportovní třídy. „Došlo k tomu v době působení bývalé paní ředitelky. Velká škoda. Důvodem bylo zrušení hokejového stadionu v Teplicích. Snažíme se, aby se k nám hokejové třídy vrátily, ale zatím se nám to nedaří. Rovněž se chceme pokusit zaměřit se na jiný druh sportu, abychom naplnili kapacitně naši školu. Uvažujeme otevřít třídy se zaměřením na taneční průpravu. Zatím je tento nápad v jednání. Připravujeme propozice a plán, jak vše zrealizovat,“ nechala se slyšet.

Ředitelka ZŠ Maxe Švabinského Edita Jurečková.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Momentálně je kvůli nařízení vlády škola, stejně jako ostatní v republice, zavřená. Jarní stopku se podařilo škole zvládnout i díky rodičům. „Situace tehdy nastala ze dne na den. Neměli jsme ani čas se s dětmi na jiné vzdělávání než prezenční připravit. Bylo to hrozně rychlé. Pedagogové se ale velmi aktivně přizpůsobili dané situaci a začali s dětmi komunikovat přes počítačové sítě, mobilní aplikace a telefony. Rodiče se zapojili do domácího vzdělávání perfektně. Pokud někdo neměl možnost práce na PC, tak si přišel pro úkoly do školy,“ zavzpomínala.

Ředitelka ZŠ Maxe Švabinského Edita Jurečková.Zdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Edita Jurečková velmi ráda cestuje. „Vždy jsem jezdila ráda k moři, ale zkusila jsem hory a je to super. Hraji na kytaru, koukám na filmy. Když se potřebuji uklidnit, ráda uklízím (smích). Největším koníčkem jsou pro mne ale moje dvě vnučky,“ sdělila.

Lea Kernerová