Předchozí
1 z 4
Další

Kadeřník Jan PešanZdroj: archiv Jana Pešana

Honzova vrozeného talentu si povšimla už tehdy legendární trenérka české kadeřnické reprezentace, teplická kadeřnice Irena Padevítová. Pod jejím vedením se stal Jan Pešan, hned při své první účasti na mistrovství České republiky, vícemistrem ČR v učesové tvorbě.

Práce Jana PešanaZdroj: archiv Jana Pešana

V letech 1995-2000 se stal opakovaně mistrem i vícemistrem ČR v dámské účesové tvorbě. V téže době reprezentoval Českou republiku jak na mistrovství světa, tak i v soutěžích Evropského poháru v Rusku, Řecku, Francii, Rakousku, Německu, Belgii a Lucembursku a také na mnoha mezinárodních festivalech hairstylistu.

Kadeřník Jan PešanZdroj: archiv Jana Pešana

Výrazný podnět k dalšímu profesnímu rozvoji dostal Jan Pešan až konfrontací se světovou špičkou v účesové tvorbě při své účasti na workshopu ve Washingtonu. Na své vlastní profesní cestě začal postupně řešit vývoj a vylepšení nejrůznějších systémů a postupů, které pomáhají usnadnit život všem, kteří se aktivně zabývají vlasovou kosmetikou nebo obecně – profesionální prací s vlasy.

Práce Jana PešanaZdroj: archiv Jana Pešana

Systémy podpory služeb pro kadeřníky je to, co v současnosti, kromě vedení svého kadeřnického salonu a účesové tvorby samotné, pohlcuje Jana Pešana asi na 99 procent. Je prezidentem ve společnosti Kadeřnického cechu pro podporu a rozvoj kadeřnického řemesla.