Předchozí
1 z 5
Další

Ladislav PertlZdroj: Deník / Archiv VLP

Ladislav Pertl vystudoval na teplické hotelové škole kuchařský obor. Absolvoval několik seminářů u mistrů svého oboru například u michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse. Kuchařina se nakonec stala jeho celoživotním koníčkem. Dnes předává zkušenosti začínajícím kuchtíkům, jejichž rolí si dříve coby začátečník v kuchyni také prošel.

Ladislav PertlZdroj: Deník / Archiv VLP

Když vzpomíná na své kulinářské prvotiny, směje se u toho od ucha k uchu. „Historkou o svém prvním jídle vždycky všechny pobavím. Chtěl jsem rodičům tehdy udělat svoji první slavnostní večeři, ale trošku jinou, než by se mohlo zdát. Měl jsem představu o smaženém sýru tzv. na přírodno. Vzal jsem neobalený sýr a hodil ho do friťáku. Asi nemusím pokračovat, co následovalo, že? Sýr se za pár minutek zcela ztratil a z oleje se začalo kouřit. Ten večer jsme byli bez večeře. Od té chvíle jsem ale věděl, že chci být kuchařem a všechno se v oboru naučit. Aby se podobné případy už neopakovaly.“

Ladislav PertlZdroj: Deník / Archiv VLP

V kuchyni Pertl ale experimentuje dodnes. V posledních letech třeba s hmyzem. „Je to lehké jídlo. Například červ je plný proteinů, hodí se i pro vyznavače štíhlé linie,“ říká propagátor této kuchyně. „Má to obrovský potenciál v restauracích do budoucna. Hmyz se snadno upravuje a lehce konzumuje,“ dodává.

Ladislav Pertl, v pozadí ještě nehotový domeček na přívěsný vozík za auto.Zdroj: Deník / Archiv VLP

K jeho koníčkům patří také domácí kutilství. Především po boku jeho otce. V minulosti si společně už postavili luxusní model auta. Pro letošní letní sezonu přišel s nápadem karavanu do vozíku.

Ladislav PertlZdroj: Deník / Archiv VLP

„Takový mobilní domeček má své velké výhody. Bere se to jako náklad, takže není potřeba nějaké zapsání do technického průkazu. Super je, že karavan snadno naložíte na vozík, do kterého přesně zapadne, přikurtujete ho a můžete vyrazit na výlet či dovolenou. Po návratu domů sundáte domeček z vozíku a hned v něm můžete převézt stavební materiál,“ popisuje výhody svého projektu nadšenec ze Bžan.