Předchozí
1 z 5
Další

Lucie Beyerová.Zdroj: Deník / Petr Málek

Po vystudování hotelové školy Lucie Beyerová z Teplic pracovala řadu let v obchodě a marketingu. Často byla mimo domov, nestíhala tím pádem dodržovat správnou životosprávu, ubíjel ji stres. Situace nezdravého životního stylu u ní postupně gradovala, až skončila s autoimunitní poruchou, ke které se přidaly i další nemoci. Praštila proto ze dne na den s dosavadním životem a vstala jednoho rána do nového světa.

Lucie Beyerová.Zdroj: Deník / Petr Málek

Dnes uznávaná teplická kuchařka a podnikatelka v gastronomii má za sebou opravdu velmi pestré životní zkušenosti. Vařila například pro pasažéry na záoceánských lodích, působila v televizních kulinářských pořadech. Nakonec „zakotvila“ v Teplicích, kde řadu let provozovala bio restauraci Zahrada.

Kurz přípravy zdravých svačin pro kuchařky v ZŠ Za Chlumem v Bílině..Zdroj: Deník / Petr Málek

Počátky v oblasti bio stravy nebyla vůbec snadné. Když v roce 2007 začínala, koukala na ni řada lidí přes prsty. Tehdejší prostředí na to nebylo ještě připraveno, pro některé to byla velká neznámá. „Když jste totiž řekli, že nesmíte lepek, nechcete brambory, bílou rýži bez výživových hodnot, sýr a nebo jiné výrobky z laktózy, tak vás měla veřejnost za bláznivého dietáře,“ říká teplická propagátorka biostravy. A právě to chtěla změnit.

Teplice Festival jogy. Lucie BeyerováZdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Během svého života měla navíc štěstí na setkání se zajímavými lidmi, kteří ji, dá se říci, ovlivnili život. Jednoho dne se například po jejím boku objevil ředitel makrobiotického institutu Kushi Adelbert Nellison a odvezl si ji do Nizozemska. „Studovala jsem u něho na prestižním institutu, který má mezi svými žáky mnoho osobních kuchařů známých osobností – třeba světoznámé zpěvačky Madonny. Na jednom místě se sešli kuchaři známých osobností světa a já, což mě dokázalo pořádně nakopnout pro mou další práci,“ uvádí Lucie.

Teplice Festival jogy. Lucie BeyerováZdroj: Deník / Zdeněk Traxler

Dostala se k životnímu stylu, který učí využívat potraviny ku prospěchu člověka – makrobiotika. Nakonec propojila nejvyhledávanější životní styly v oblasti vegetariánských, makrobiotických a masových jídel, navíc s volitelnými přílohami pro bezlepkovou dietu nebo třeba i žlučníkáře. Začala nakládat zeleninu, péci vlastní kváskový chléb, vyrábět dezerty bez cukru a laktózy, dělat vlastní těstoviny a mnoho jiného. Řadu věcí z toho, společně s dalšími aktivitami, dělá dodnes.