Předchozí
1 z 5
Další

Martin Kovařík z Teplic, vášnivý hráč golfu a také milovník fotbaluZdroj: archiv Martina Kovaříka
Dlouho jsem měl jen dvě lásky. Golf a fotbal. Před časem jsem ale poznal svou ženu Markétku, která bude v červnu už dva roky mojí ženou. Nedávno se nám narodila dcera Markéta Annika, miláček celé rodiny. Oba víme, že život se nám úplně obrátí. Pocházím z Teplic, ale od svých dvanácti do jednadvaceti let jsem byl s rodiči v Kostomlatech pod Milešovkou, malebné vesničce v Českém středohoří.

Martin Kovařík na své svatbě s přáteliZdroj: archiv Martina Kovaříka

Později jsem se kvůli práci a zbytečné každodenní cestě v autě vrátil zpět do Teplic. To už jsem byl absolventem teplického gymplu, a i poté jsem se dál vzdělával. Myslím si, že vzdělání je pro člověka po zdraví a rodině to nejdůležitější, co může mít. Možná trošku paradoxně tak bude znít, že jsem žádnou ze svých vysokých škol nedostudoval. To ovšem neznamená, že i dnes se dál nevzdělávám, témata jako je historie, politika a samozřejmě sport jsou pro mě velmi zajímavá a často strávím třeba celý večer zjišťováním zajímavých faktů na wikipedii a dalších webových stránkách.

Martin Kovařík z Teplic, vášnivý hráč golfu a také milovník fotbaluZdroj: archiv Martina Kovaříka

Můj tatínek se sice v mládí sportu věnoval, ale později ho přeci jen už tolik nesledoval, maminku sport nezasáhl téměř vůbec, ale já si k němu svou cestu našel. Vášeň k fotbalu a fotbalovým Teplicím jsem zdědil nejspíš po svém dědovi, který byl velkým fanouškem, stříbrnou sezónu 1998/1999 už však bohužel nezažil. To já už si ji z hlediště Stínadel moc dobře pamatuji, stejně tak památné bitvy v evropských pohárech. Později jsem začal o Teplicích psát pro jeden webový server, dostal jsem šanci podílet se i na klubovém webovém zpravodajství a klubové televizi. Když jsem dostal nabídku působit v klubovém managementu, neváhal jsem. Nyní jsem manažerem marketingu a PR FK Teplice. Jsem hrdý Tepličák a i když se nyní nedaří tak, jak bychom si na Stínadlech všichni představovali, věřím, že se vše obrátí a zase budeme hrát nahoře, zase bude náš stadion plný.

Martin Kovařík z Teplic, vášnivý hráč golfu a také milovník fotbalu  Se svou ženou Markétou.Zdroj: archiv Martina Kovaříka

Sice už jsem měl některé nabídky z předních českých klubů a sportovních organizací, ale svou kancelář v Teplicích bych neměnil, mé žlutomodré srdce mi to prostě nedovolí. Kromě (teplického) fotbalu mám v něm i golf. Věnuji se mu od poloviny roku 1999, kdy jsem začal míček prohánět po hřišti v Mostě. Brzy jsem se vypracova mezi nejlepší hráče Ústeckého kraje a kraloval jeho handicapovému žebříčku, pomáhal mi k tomu hlavně můj zápal pro tento sport. O prázdninách jsem na hřišti v Mostě nebo na Barboře trávil opravdu doslova celé dny. Od konce roku 2004 jsem také cvičitelem golfu, tento trenérský kurz jsem absolvoval při druhém ročníku na gymnáziu v Teplicích. V počátcích jsem na hřišti na Barboře vedl několik tréninkových skupin dětí a mládeže a postupně také individuální zájemce. Během dalších let jsem pak přešel do PGAC, což je česká asociace profesionálních hráčů a trenérů golfu a získal také nejvyšší trenérské vzdělání v oblasti golfu.

Martin Kovařík z Teplic, vášnivý hráč golfu a také milovník fotbaluZdroj: archiv Martina Kovaříka

Podařilo se mi také vybudovat na Barboře golfovou akademii, která se věnuje tréninkům dětí i dospělých od začátečníků až po pokročilé. Sport mám nejen v mém pracovním životě své důležité místo, nebude to dlouho trvat a určitě začnou s mou milovanou manželkou (tenisovou trenérku a funkcionářkou) velké debaty o tom, čemu se naše malá Markétka Annika bude věnovat. Už mám však s golfem před tenisem malý náskok. Prostřední jméno Annika je totiž po nejlepší golfistce všech dob Annice Sörenstam ze Švédska a aby toho nebylo málo, tak malé plastové hole a míčky už ve svém pokojíčku naše dcerka také má, takže věřím, že po Kláře Spilkové bude třeba na LPGA v Americe zářit za dvacet let další Češka - Markéta Annika Kovaříková.