VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLINA

Město Bílina leží v severozápadních Čechách, ve východní části Chomutovsko-teplické pánve v nadmořské výšce 207 m. Protéká jí říčka Bílina která se dále vlévá do Labe. V okolí města se nachází jeden z největších povrchových hnědouhelných dolů a řada průmyslových podniků (elektrárna, sklárny, a další). Dominantou města a okolí je znělcový masiv Bořeň, který je státní přírodní rezervací, tyčí se do výšky 539m a je častým cílem turistů a horolezců. Důležitou součástí města jsou i lázně Kyselka s udržovaným lesoparkem a blízkým koupalištěm. Zdroj: www.bilina.cz

Nesmí řídit až do roku 2020. Přesto si sednul za volant a jel

Bílina - Z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 38letý muž, kterého zastavila v Bílině hlídka policistů z oddělení hlídkové služby.

Na pole? Raději do banky. Rolníci nemají pokračovatele

Teplicko - Zemědělci v kraji jen těžko hledají své následovníky. Jejich děti utíkají k jiným oborům. 

Náměstí u radnice v Bílině se mění. Pozor si musí dát zejména řidiči

Bílina - Úpravou povrchu začaly tento týden práce na celkové revitalizaci hlavního bílinského náměstí u radnice, což si zároveň vyžádá výluku v parkování v části centra města.

V bílinském marketu zloděj ukradl dvacet čokolád

Bílina - Z přečinu krádeže se bude před soudem zodpovídat teprve devatenáctiletý recidivista, který už byl v minulosti dvakrát odsouzený.

FOTO: Maškary roztancovaly a rozdováděly Červený Újezd

Červený Újezd - Soubor Jarošovci, Podřipský harmonikář a také vodník, princezna na koni, prazvláštní tvor s parohy či sám Napoleon. Červený Újezd v sobotu ožil již šestým ročníkem akce s názvem Masopust po našem aneb sousedská veselice.

Načerno odebíral elektřinu, firmu tak připravil o 13 tisíc

Bílina - Z přečinu krádeže se bude před soudem zřejmě zodpovídat 40letý muž z Bíliny, který neoprávněně odebíral elektrickou energii.

Srdce Bíliny rozbuší stroje. Řidiče mířící do centra čeká omezení parkování

Bílina - Od příštího týdne se připravte na dopravní trable v centru Bíliny. Úpravou povrchu tam začnou práce na celkové revitalizaci hlavního náměstí u radnice, což si vyžádá výluku v parkování v části centra města.

Přehlídka masopustních masek bude v sobotu v Červeném Újezdu

Hrobčicko - Víska Červený Újezd se připravuje na poněkud opožděný masopust.

Učitelé v Bílině převzali ocenění

Bílina - U příležitosti Dne učitelů předal starosta Bíliny Oldřich Bubeníček ocenění učitelům ze vzdělávacích zařízení.

Počty kontrol problémových lokalit v Bílině jdou do desítek

Bílina - Dvacet kontrolních místních šetření provedlo město Bílina od začátku letošního roku v problémových lokalitách a na problémových adresách.

Chudeřická sklárna vyrobila rekordní počet autoskel

Chudeřice - Hranici 32 milionů vyrobených autoskel loni překročila chudeřická AGC Automotive Czech, jeden z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě.

Hokejové zápasy bavily publikum a pomáhaly postiženým dětem

Bílina - Šest hokejových týmů bojovalo o zlatý pohár v charitativním turnaji Bobování pro…, který se konal v bílinském zimním stadionu.

Zloděj v Bílině odmontoval z auta světla

Bílina - V Bílině zloděj odcizil světla ze zaparkovaného vozidla.

Šanci dostane i „pohřbený“ kostel. Zaniklé Radovesice připomene infocentrum

Teplicko - Uplynulo 35 let od doby, kdy skrývka zasypala obec Radovesice nedaleko Bíliny. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT