VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLINA

Město Bílina leží v severozápadních Čechách, ve východní části Chomutovsko-teplické pánve v nadmořské výšce 207 m. Protéká jí říčka Bílina která se dále vlévá do Labe. V okolí města se nachází jeden z největších povrchových hnědouhelných dolů a řada průmyslových podniků (elektrárna, sklárny, a další). Dominantou města a okolí je znělcový masiv Bořeň, který je státní přírodní rezervací, tyčí se do výšky 539m a je častým cílem turistů a horolezců. Důležitou součástí města jsou i lázně Kyselka s udržovaným lesoparkem a blízkým koupalištěm. Zdroj: www.bilina.cz

Přivázaného psa vám mohou ukradnout, jako třeba v Bílině

Bílina - Právě takový případ totiž nedávno řešili strážníci v Bílině. Při kontrole budovy na nádraží muži v uniformě kontrolovali podezřelou ženu a muže se psem, kteří uvedli, že u městského úřadu psa odvázali, protože byl na dešti, a odvedli si ho.

Bezplatného právníka najdete ve středu na radnici v Bílině

Bílina . V červnu budou lidé moci využít služeb bezplatné právní poradny tuto středu od 15 do 17 hodin v budově městského úřadu v Seifertově ulici.

V Ohníči sbírají staré riifle. Pro Arkádii

Ohníč - Obyvatelé obce Ohníč mohou pomoci lidem se zdravotním znevýhodněním teplické Arkádie.

Měrunice chtějí získat dotaci na opravu hasičské zbrojnice

Měrunice - Sbor dobrovolných hasičů Měrunice byl založen v roce 1878.

Druhá etapa revitalizace uzavře část bílinského náměstí

Bílina - Revitalizace centrálního náměstí v Bílině probíhá podle plánu. V pátek měla podle informací zhotovitele začít druhá etapa prací, která uzavře pro motoristy část podél obchodního domu Praha a u knihovny.

Jak jsme žili v Československu: Měrunice

Teplicko - V pátek 8. června pokračuje v tištěném Teplickém deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu.

Smůla se dál lepí Bílině na paty. Sestup je blízko

Bílina - Ani v domácím zápase s Perštejnem nezlomili bílinští hráči smůlu, která je provází v závěru jarní sezony krajského přeboru.

Nezodpovědným pejskařům hrozí v Bílině vysoké pokuty

Bílina - Majitelé psů jsou povinni sbírat po svých miláčcích exkrementy z veřejného prostranství. To nařizuje vyhláška Bíliny o pravidlech pohybu psů na veřejném prostranství a vymezených prostorech pro volné pobíhání psů.

Dotace pro zdravotně postižené děti lze v Bílině čerpat až do konce září

Bílina I v tomto roce lze opět čerpat finanční dotaci z rozpočtu města Bíliny pro zdravotně postižené nezletilé děti.

Zahraniční studenti přijedou do Bíliny, setkají se s gymnazisty

Bílina - Z Holandska, Polska i Německa se do Bíliny sjedou studenti středních škol, aby se znovu setkali s přáteli z bílinského gymnázia.

Dlužníci si za koupání v Bílině připlatí. Bez průkazu zaplatí 120 korun

Bílina - Lidé z Bíliny, kteří nemají vůči městu žádný dluh za odpad, mohou mít letos o polovinu nižší vstupné na koupaliště Na Kyselce.

FOTO: Únik čpavku v elektrárně Ledvice zalarmoval hasiče. Šlo ale jen o cvičení

Ledvice – Únik amoniaku vodného z venkovní zásobní nádrže a záchrana zaměstnance externí firmy zaměstnaly více než třicet profesionálních i dobrovolných hasičů z okolí Elektrárny Ledvice. Naštěstí se jednalo jen o fikci, tedy taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje a zároveň havarijní cvičení v rámci Skupiny ČEZ. 

Ukradli koňaky a sýry. Měli ale smůlu, zachytily je kamery

Bílina - Bílinští policisté díky kamerovým záznamům dopadli jednoho z dvojice zlodějů, kteří minulý týden kradli v jednom z hypermarketů. 44letý společně s dalším mužem odcizili šest lahví koňaku a několik sýrů.

Policie žádá o pomoc v pátrání po patnáctileté dívce z Bíliny

Bílina - Policie ČR pátrá po mladistvé Kateřině Marimonové z Bíliny. Ta je od úterý dopoledne nezvěstná.

ZUŠ Open v Bílině nabídne hudbu, divadlo i tanec

Bílina - Ve čtvrtek 24. května se uskuteční druhý ročník celostátního happeningu ZUŠ Open. Při této události se po celé republice prezentují školy akcemi mimo své obvyklé prostory koncertních a výstavních síní, případně tanečních sálů.

Geokačeři na ledvických dvojčatech. Rozhlednu už navštívilo bezmála tisíc lidí

Ledvice – Na celém světě je již několik milionů aktivních vyznavačů geocachingu, z toho více než milion jich žije v Evropě a kolem dvaceti tisíc přímo v České republice. Pětasedmdesát z nich, převážně z Ústeckého kraje, si dalo dostaveníčko u Elektrárny Ledvice, respektive v Informačním centru klasické energetiky Skupiny ČEZ. 

V Ohníči proběhne setkání horníků z dolu Svornost

Ohníč - V tomto roce uplyne již čtyřicet let od ukončení těžby v dole Svornost. V Ohníči se při té příležitosti sejdou bývalí zaměstnanci dolu.

Bílinští strážníci pomohli káněti i čerstvě narozenému kanci

Bílina - Strážníci v Bílině se mimo jiné starají i o bezpečnost zvířat. V uplynulých týdnech je zaměstnalo hned několik chlupáčů, opeřenců i divočák.

Obří areál v Červeném Újezdu změnil majitele. Technaři už asi mají smůlu

Teplicko - Areál bývalého utečeneckého tábora Červený Újezd na Bílinsku má nového majitele. Ze zdemolovaných budov by v budoucnu mohlo být ubytování pro milovníky motorsportu či pečovatelský dům.

Mladý pár okradli na diskotéce v Bílině. Mobil skončil v křoví

Bílina - Místo zábavy musel mladý pár na diskotéce v Bílině řešit krádež věcí. Zloděj totiž využil chvilkové nepozornosti a dvojici okradl o batoh a kabelku.

Bílina shání historické předměty pro výstavu. Přispět může každý

Bílina - Město Bílina letos slaví 1025 let od první písemné zmínky. K této příležitosti chystá výstavu, která se uskuteční v září ve Výstavní síni U Kostela a v Galerii Pod Věží.

FOTO: Kaplička před mlýnem v Ohníči prochází rekonstrukcí

Ohníč - Bývalý mlýn nedaleko Ohníče prochází od roku 2015 renovací, a to s využitím finančního příspěvku poskytnutého ministerstvem kultury v rámci havarijního programu.

FOTO: Mladí hasiči zápolili Za Chlumem

Bílina - Již 16. ročník soutěže O pohár ředitele Územního odboru Teplice s požární tematikou zaměřený pro děti a mládež se konal tento týden. Soutěž probíhala ve sportovním areálu Základní školy Za Chlumem.

Zloděj sebral všechno. Z neobydleného bytu v Bílině zmizely věci za 26 tisíc

Bílina - Bílinští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se nedávno vloupal do neobydleného bytu.

Štětí nemělo na Kyselce šanci, zničil ho kanonýr František Tůma

Bílina - Po bezkrevném a odevzdaném výkonu v Brné, kde prohrála 1:2, nastoupila Bílina v 24. kole krajského přeboru doma proti týmu ze Štětí, který reálně myslí na postup do divize, což ukázala i dohrávka v Modlanech, kde favorit vyhrál hladce 4:1.

FOTO: Z unikátních ledvických dvojčat vidíte až na úroveň Baltského moře

Ledvice - - Ve výšce 144 metrů od země umístěná rozhledna na jedné z věží ledvické elektrárny je třešničkou na dortu několikaleté modernizace energetického areálu mezi Teplicemi a Bílinou. Samotné věže, které jsou dominantou komplexu, jsou z hlediska svých rozměrů unikátem v republice.

Naše školka: Ve středu představíme děti z MŠ Žižkovo údolí Bílina

Teplicko - Projekt Naši prvňáci na Teplicku skončil, nyní vám představujeme děti z mateřských škol.

OBRAZEM: Májový jarmark v Bílině provázelo krásné počasí

Bílina - Tradiční májový jarmark prožili lidé v sobotu v Bílině. Užít si mohli nejen krásného počasí, poslouchat koncerty či se svézt výletním vláčkem, ale také si prohlédnout nově otevřené inhalatorium. 

Sklárna v Chudeřicích má novou skladovací halu za 30 milionů

Chudeřice – Výstavbu nové skladovací haly za téměř 30 milionů korun dokončila ve svém výrobním závodě v Chudeřicích na Teplicku firma AGC Automotive Czech.

Májový jarmark v sobotu připomene historii Bíliny. Zahraje i Divokej Bill

Bílina - Koncerty skupin Divokej Bill nebo Debbi band jsou hlavními taháky na letošní Májový jarmark, který bude navíc protkán oslavami 1025 let od založení města. Akce proběhne v sobotu 5. května.

Jak jsme žili v Československu: Historií obce Ohníč

Teplicko - V pátek 4. května pokračuje v tištěném Teplickém deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu.

FOTO: Hlavní čarodějnicí v Ohníči byla starostka obce

Ohníč - Tradiční pálení čarodějnic proběhlo ve většině obcí na Teplicku. Nechyběla ani Ohníč.

Pozor, část důležité silnice I/13 v Bílině se na týden zúží

Bílina - Projet Bílinou je kvůli husté dopravě někdy velký problém a zdá se, že tento týden to bude ještě složitější. Od pondělí do neděle bude omezena doprava na hlavní silnici I/13 v úseku od kruhového objezdu u radnice k Lidlu.

Vandalové poškrábali auta. Škody jdou do desítek tisíc korun

Bílina - Přijdete ráno ke svému auto a než usednete za volat, tak zjistíte, že vám ho někdo poškrábal. To je situace, kterou nechce zažít žádný majitel auta.

Na kolejích z Oldřichova do Bíliny se chystá výluka

Bílina - Na kolejích v úseku Oldřichov u Duchcova - Bílina bude ve dnech 5. a 6. května od 7.45 do 14 hodin výluka.

Sousedé vyřešili spor „ručně“, mohou dostat až tři roky vězení

Bílina - Sousedské vztahy mají někdy k ideálu hodně daleko. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila žena z Bíliny, která byla napadena ve svém vlastním bytě.

Dělníci na staveništi ukradli bourací kladiva. Prý dostávali málo peněz

Bílina - Krádež coby přilepšení k platu? Počin, který může dva muže ve věku 26 a 34 let přijít pěkně draho. A to i z toho důvodu, že nekradli poprvé.

Frézování omezí provoz v ulicích u Mírového náměstí v Bílině

Bílina - V pátek a v sobotu bude omezený provoz a stání vozidel v ulicích okolo Mírového náměstí v Bílině.

Nesmí řídit až do roku 2020. Přesto si sednul za volant a jel

Bílina - Z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 38letý muž, kterého zastavila v Bílině hlídka policistů z oddělení hlídkové služby.

Na pole? Raději do banky. Rolníci nemají pokračovatele

Teplicko - Zemědělci v kraji jen těžko hledají své následovníky. Jejich děti utíkají k jiným oborům. 

Náměstí u radnice v Bílině se mění. Pozor si musí dát zejména řidiči

Bílina - Úpravou povrchu začaly tento týden práce na celkové revitalizaci hlavního bílinského náměstí u radnice, což si zároveň vyžádá výluku v parkování v části centra města.

V bílinském marketu zloděj ukradl dvacet čokolád

Bílina - Z přečinu krádeže se bude před soudem zodpovídat teprve devatenáctiletý recidivista, který už byl v minulosti dvakrát odsouzený.

FOTO: Maškary roztancovaly a rozdováděly Červený Újezd

Červený Újezd - Soubor Jarošovci, Podřipský harmonikář a také vodník, princezna na koni, prazvláštní tvor s parohy či sám Napoleon. Červený Újezd v sobotu ožil již šestým ročníkem akce s názvem Masopust po našem aneb sousedská veselice.

Načerno odebíral elektřinu, firmu tak připravil o 13 tisíc

Bílina - Z přečinu krádeže se bude před soudem zřejmě zodpovídat 40letý muž z Bíliny, který neoprávněně odebíral elektrickou energii.

Srdce Bíliny rozbuší stroje. Řidiče mířící do centra čeká omezení parkování

Bílina - Od příštího týdne se připravte na dopravní trable v centru Bíliny. Úpravou povrchu tam začnou práce na celkové revitalizaci hlavního náměstí u radnice, což si vyžádá výluku v parkování v části centra města.

Přehlídka masopustních masek bude v sobotu v Červeném Újezdu

Hrobčicko - Víska Červený Újezd se připravuje na poněkud opožděný masopust.

Učitelé v Bílině převzali ocenění

Bílina - U příležitosti Dne učitelů předal starosta Bíliny Oldřich Bubeníček ocenění učitelům ze vzdělávacích zařízení.

Počty kontrol problémových lokalit v Bílině jdou do desítek

Bílina - Dvacet kontrolních místních šetření provedlo město Bílina od začátku letošního roku v problémových lokalitách a na problémových adresách.

Chudeřická sklárna vyrobila rekordní počet autoskel

Chudeřice - Hranici 32 milionů vyrobených autoskel loni překročila chudeřická AGC Automotive Czech, jeden z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě.

Hokejové zápasy bavily publikum a pomáhaly postiženým dětem

Bílina - Šest hokejových týmů bojovalo o zlatý pohár v charitativním turnaji Bobování pro…, který se konal v bílinském zimním stadionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT