VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

Duchcov je město v severních Čechách, v okrese Teplice, v Ústeckém kraji. Hlavním faktorem, který ovlivňuje celé město je těžba uhlí z přilehlých povrchových dolů, která je však v dnešní době již v útlumu. Na těžbu uhlí navazoval elektrotechnický a strojnický průmysl. V současnosti je střed města zrenovovaný a prohlášený za městskou památkovou rezervaci. Město je známé pobytem Giacoma Casanovy, který zde pracoval jako knihovník, napsal paměti a také zemřel. Mezi nejzajímavější památky patří: zámek Duchcov, morový sloup Nejsvětější Trojice, kostel Zvěstování Panny Marie, kaple sv. Barbory, Heymannova kaple. V ulici Mostecká se nachází Český dům, jenž nese pamětní desku Tomáše G. Masaryka. Historicky zajímavá je také restaurace U Fričů, kde bývala první česká škola na severu Čech. Ve městě se také nachází muzeum, kino a divadlo. Zdroj: www.duchcov.cz

Specialista na katalyzátory. Kradl je v Oseku i Litoměřicích, v Ústí ho chytli

Osek, Ústí nad Labem - Za mřížemi skončil 32letý recidivista, kterého policisté podezírají z několika krádeží. Koncem února v rozmezí několika dnů odcizil v Oseku ze tří zaparkovaných vozidel katalyzátory, které vyřezal z výfuků, poškozeným způsobil škodu nejméně dvacet sedm tisíc korun.

Duchcov chce obchvat a silnici na Ledvice

Duchcov – Město Duchcov by mohlo v budoucnu získat obchvat pro jihozápadní část města. Navíc by mělo dojít opětovnému silničnímu propojení Duchcova a Ledvic.

Desetkrát souzený recidivista prodával pervitin a kradl

Teplicko - S policisty je v křížku často a ve vězení je skoro více než doma. Řeč je o desetkrát souzeném recidivistovi, který byl v minulých dnech opět obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, krádeže a poškození cizí věci.

Při výluce nebudou v Duchcově zastavovat některé vlaky

Duchcov - Na trati 130 Ústí nad Labem - Klášterec na Ohří v úseku Oldřichov u Duchcova - Bílina se bude konat ve dnech 16., 17. a 18. dubna vždy v době od 7.45 hodin do 14 hodin výluka.

Duchcovský zámek ukáže o víkendu běžně nepřístupné prostory

Duchcov - V rámci Mezinárodního dne památek a sídel správa státního zámku Duchcov připravila na tento víkend prohlídku běžně nepřístupných prostor, jakou jsou sklepy či půdy.

Kemp na Barboře otevře o víkendu. Za štípání můžete dostat pivo zdarma

Oldřichov u Duchcova - Teploty rostou a s tím se zvyšuje i počet cyklistů na silnicích a stezkách. Tradičně oblíbenou zastávkou pro kolaře je jezero Barbora v Odřichově u Duchcova. Tamější kemp s restaurací v sobotu otevře své brány.

Jak jsme žili v Československu. V pátek navštívíme Háj u Duchcova

Teplicko - V pátek 13. dubna pokračuje v tištěném Teplickém deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu.

Přízemí úřadu v Háji se mění. Knihy nahradí sociální pracovníci

Háj u Duchcova - Obec Háj u Duchcova opravuje místnosti v přízemí obecního úřadu.

V Duchcově deratizují. Deraboxy mají výstražnou etiketu

Duchcov - V rámci prevence a snížení nadměrného výskytu hlodavců provádí město Duchcov prostřednictvím odborné firmy celoplošnou povrchovou deratizaci.

Osecké 3D bludiště zabodovalo v anketě Dřevěná stavba

Osek - Osecké 3D bludiště v korunách stromů skončilo druhé ve své kategorii v anketě Dřevěná stavba roku 2018.

FOTO: V oseckém klášteře si můžete vyzdobit kraslice i uplést pomlázku

Osek – Uplést pomlázku, namalovat kraslici, ozdobit perníček nebo si vyzkoušet, jak se paličkuje. To všechno si mohou vyzkoušet návštěvníci tradiční třídenní výstavy Velikonoční tradice, kterou v areálu cisterciáckého kláštera pořádá město Osek a jeho Informační turistické centrum.

FOTO: Děti z duchcovského domova ve svém obchůdku vydělali na zájmovou činnost

Duchcov - Dětský domov v Duchcově se zapojil do unikátního charitativního projektu Obchůdky s Albertem, který v období Velikonoc proběhl v mnoha regionech České republiky.

FOTO: Hasiči v Duchcově převzali novou tatrovku. Zatancovaly i mažoretky

Duchcov - Duchcovští hasiči dostali novou techniku. Dostalo se jí požehnání

Pohádkové nocování si v Duchcově užilo patnáct mladých čtenářů

Duchcov - Také letošní 18. Noc s Andersenem proběhla v Městské knihovně Duchcov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT