VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TEPLICE

Město Teplice je statutární město (tím se stalo v roce 2002), sídlo okresu a jedno z nejdůležitějších míst Ústeckého kraje. Významu města odpovídá i umístění a zastoupení všech důležitých úřadů a institucí. Teplice jsou posazeny do kotliny mezi Českým středohořím a masívem Krušných hor, nedaleko od hranic se SRN. Přes Krušné hory a České středohoří vedly odedávna důležité obchodní cesty spojující české kraje s okolními státy. Tyto obchodní cesty byly chráněny systémem strážních hradů, okolo kterých vznikala města. Teplice za svůj rozvoj tedy mohou vděčit několika okolnostem: obchodu, hornictví a léčivým pramenům. Rovněž významný byl i kolonizační postup církevních řádů, které v pohraničních oblastech počaly již ve 12. století stavět své kláštery (v případě Teplic benediktýnský klášter sv. Jana Křtitele). Zdroj: www.teplice.cz

Kromě řidičů chybí na Teplicku zubaři a také svářeči

Teplicko - Úřad práce hlásí přibližně 3,5 tisíce lidí bez zaměstnání na Teplicku. 

Letošní Střihaton pomohl handicapovaným k tréninkovým pracovním místům

Teplice - Osmý ročník úspěšné Charitativní akce Střihaton proběhl v minulém týdnu na mnoha místech České republiky.

Otevřená propojka z Jankovcovy ulice k lázním je pro řidiče přínosem

Teplice - Kdo ještě nezaznamenal, od června je z důvodu uzavírky části Jankovcovy ulice zprůjezdněna křižovatka ulice Jankovcova a U Nových lázní.

NAŠE ŠKOLKA: Představujeme Berušky z MŠ Jaselská

Teplicko - Seriál Deníku "Moje první tablo ze školky" pokračuje. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých tříd mateřských škol na Teplicku. Ve středu 20. června přináší tištěný Teplický deník čtenářům další díl tohoto seriálu.

Ocenění „Dobrá duše“ letos putovalo i do Bystřan

Bystřany - Letos se v Klášteře minoritů svatého Jakuba konal již šestý ročník projektu Dobrá duše, který oceňuje dobrovolníky seniorského věku, za jejich obětavou péči a nezištnou dobrovolnickou činnost. Tentokrát byli oceněni dobrovolníci z Prahy, Plzně a Bystřan. Kategorii institucí ovládl Domov pro seniory Vrbno.

Letní počasí láká k vodě. Na Teplicku je řada kvalitních koupališť i rybníků

Teplicko - Kam za osvěžením? Přinášíme přehled koupališť na Teplicku.

Teplice při Memoriálu Václava Žaloudka sesadily z trůnu Baník Most

Teplice, Litvínov – Turnaj fotbalistů dříve narozených, kterým byl memoriál Václava Žaloudka, se hrál již popáté v Litvínově. Při letošním ročníku se představilo devět týmů starých gard. Čtyřnásobného vítěze, mužstvo Baníku Most, sesadil z trůnu FK Teplice, který si odvezl pohár šampióna. 

Na „rychlostce“ z Teplic do Ústí momentálně pracují dělníci

Bystřany - Na silnici I/63 z Bystřan až do obce Řehlovice, která dříve nesla označení rychlostní, nyní dělníci na dvou místech pracují.

FOTO: Dlouhý, Široký a Bystrozraký potěšili v Arkadii

Teplice - Dramatická výchova má v Arkadii letitou tradici. Zpravidla šlo o inscenace připravené ve škole Arkadie, tentokrát se ale do ochotničení pustili dospělí klienti stacionáře na Novoveské. 

V Teplicích se podle tabulky nedá žít. Nesmysl, tvrdí obyvatelé města!

Teplice - Teplice na chvost žebříčku, který srovnává kvalitu života v obcích, nepatří, brání své město Tepličané.

Babyboxy mají v kraji "na kontě" už sedmnáct zachráněných miminek

Ústecký kraj - Na Teplicku skončilo dítě v babyboxu celkem dvakrát. Zařízení mohlo zabránit i dubnové tragédii.

Úmrtnost novorozenců klesá, v kraji pomáhá nová klinika

Ústecký kraj - Matky u nemocných dětí být nemohou, čeká se na nové prostory.

TIP DENÍKU: Koupaliště lákají na termální vodu z vrtů i dětské skluzavky

Ústecký kraj - S horkými dny lační obyvatelé Ústeckého kraje po vydatném osvěžení. Uspokojení tak nalézají nejenom v podobě chlazených nápojů na předzahrádkách restaurací, ale rovněž ve vodách městských koupališť. Bohaté menu v jednotlivých městech láká návštěvníky napříč regiony.

Zrcátko auta nevydrželo. Policie hledá svědky nehody

Teplice - Teplická policie hledá svědky nehod, které se staly v minulých dnech. Například k jedné došlo minulý pátek kolem 12.35 hodin v Krupce v ulici Husitská.

Za hlučnou párty hrozí pokuta. Policii většinou volají závistiví sousedé

Teplicko, Ústecký kraj - Ten, kdo ruší noční klid, může mít záznam v rejstříku přestupků.

Fotografie liščat autora z Háje u Duchcova okouzlila porotu prestižní soutěže

Háj u Duchcova - Fotograf Juraj Benčík z Háje u Duchcova uspěl v mezinárodní fotografické soutěži 35 Awards 2017. Porotcům se zalíbil snímek s liščaty, za který v kategorii wildlife-single získal třetí místo. 

Hybridy zvládnou jet i bez trolejí. V Teplicích začíná přeměna na bezemisní MHD

Teplice - Nové trolejbusy budou jezdit na jedné lince místo autobusů. 

Velmistři se sjíždějí do Teplic na mezinárodní šachový turnaj

Teplice - V Estrádním sále teplického Domu kultury proběhne od 16. do 24. června XIII. ročník mezinárodního šachového turnaje Teplice Open. 

Firma zavedla Help linku a snížila exekuce zaměstnanců o tři procenta

Chudeřice - Exekucemi je v Ústeckém kraji zasaženo až 16 procent lidí, téměř nejvíce v ČR. Potýká se s tím i mnoho firem regionu a některé z nich na to již reagují.

FOTO: Teplice chtějí posílit, trápí je ale rozpočet

Proboštov – Ospalá vesnička Proboštov u Teplic, která se těší na víkendovou Antonínskou pouť, už poněkolikáté přivítala prvoligové fotbalisty Teplic na startu jejich přípravy na nový ročník.

Cyklisté jezdí bez helem i osvětlení. Zato někdy pod parou

Teplicko /ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Na Teplicku loni zavinili cyklisté deset nehod, ve třech případech byli opilí.

Nové lípy srdčité rostou na důstojném místě, stráží pomník obětem nacistů

Proboštov - Dva zelené symboly republiky, tedy lípy srdčité, zasadily nedávno děti z MŠ Pastelka a žáci 4. B ze ZŠ Proboštov v tamní ulici Kapitána Jaroše.

Naboural octavii a odjel. Policisté hledají svědky nehody

Teplicko - Zdá se, že ujíždět od dopravních nehod je český národní sport. Teplická policie hledá svědky nehod, které se staly v minulých dnech.

Garážový zloděj byl dopaden. Problém má i jeho komplic

Teplice - Z krádeže jsou podezřelí dva muži ve věku 26 a 33 let, kteří měli koncem května v Teplicích vykrást garáž.

Kdo dluží za odpad, na koupališti v Bílině zaplatí za vstup dvojnásobek

Teplicko, Ústecký kraj - Na nečekaném místě mohou dohnat bílinské dlužníky neuhrazené poplatky za svoz odpadu. Pokud se budou chtít letos vykoupat v oblíbeném areálu Na Kyselce, zaplatí dvojnásobné vstupné oproti těm, kteří mají své účty v pořádku.

Při výluce vlak z Oldřichova do Chomutova nahradí autobus

Oldřichov u Duchcova - Na trati 130 Ústí nad Labem - Klášterec nad Ohří v železniční stanici Most se bude konat v noci z 16. na 17. června v době mezi 23. a 5. hodinou výluka staničních kolejí.

DALŠÍ FOTO: Bazény teplického Aquacentra se mění před očima

Teplice - Interiér plaveckého areálu byste už nepoznali. Plavce vystřídali dělníci.

53letá žena žádala o příspěvek na bydlení, šlo o podvod

Bílina - Z přečinu podvodu byla obviněna 53letá žena, která při uplatnění žádosti o příspěvek na bydlení v zákonné lhůtě neoznámila příslušnému úřadu ukončení nájemního vztahu k bytu v Bílině.

Děti rozdávaly řidičům sluníčko nebo mráček

Teplice - V Teplicích proběhla dopravně preventivní akce Sluníčko nebo mráček.

Na důchodce v Bystřanech čeká soutěž Miss staré koleno

Bystřany - Vezmou si sváteční oblečení, připraví si nějaké vystoupení a pobaví sebe i ostatní. Řeč je o seniorkách domova důchodců v Bystřanech, které se zapojí do Miss staré koleno.

FOTO: Filmaři se vrátili na sever Čech. Točí druhou řadu seriálu Rapl

Ústecký kraj, Teplice - Děj nové kriminální série se přesunul z Krušných hor do města a k řece. Točit se bude i v Teplicích.

Nezájem vedení města o fotbal nám svazuje ruce, říká šéf Teplic Šedlbauer

Teplice /ROZHOVOR/ – Na jaře získali jedenáct bodů, v závěru sezony Na Stínadlech šokovali své příznivce porážkou se sestupujícím Brnem 1:4 a o tři góly prohráli i v derniéře s pražskou Slavií (0:3). Oči na hlavní tribuně bolely i klubového šéfa Pavla Šedlbauera, který zápasy osobně sledoval a při hodnocení si nebral servítky. „Nejsem spokojen. Na cíl, který jsme si před sezonou dali, jsme nedosáhli. Jaro bylo podle mě strašné,“ řekl na rovinu 67letý předseda představenstva FK Teplice, osmého celku nejvyšší fotbalové soutěže.

Finále Zdravé pětky: Kuchařské klání vyhrály děti z Duchcova

Praha, Teplicko - Celostátní Finále Zdravé 5 proběhlo o víkendu v komunitním centru Plechárna v Praze. Ve čtyřech kategoriích soutěžilo 18 týmů z 11 krajů Česka. 

Kvůli řidičáku si už nebudete muset nosit fotku a jezdit do trvalého bydliště

Teplice - Zajet si do okresu podle svého trvalého bydliště pro nový řidičský průkaz, to mohlo pro někoho znamenat hodně ztraceného času. V horším případě na to dokonce musel dotyčný obětovat celý den volno v práci. Od července to už ale bude jinak. 

Dlouhá cesta k bydlení. Na třípokojový byt si Čech vydělá za 8 let a 7 měsíců

Ústecký kraj, ČR - Na byt v centru hlavního města si Pražan s průměrnou mzdou nenašetří ani za čtyřicet let. Naopak na Ústecku stačí vydělávat necelých 3,5 roku.

Naše školka: Ve středu představíme Včeličky z teplické MŠ Na Spojce

Teplicko - Projekt Naši prvňáci na Teplicku skončil, nyní vám představujeme děti z mateřských škol.

Manželé kradli v marketech alkohol, brali koňak a vodku

Teplice - Téměř sedmitisícovou škodu způsobili manželé, kteří kradli zboží v teplických supermarketech.

FOTO: Oslavy titulu byly v Oseku divoké. Pohár pro mistra rozřezali flexou!

Teplice – Baník Osek slaví titul okresního fotbalového mistra! V posledním utkání sezony vyhrál v Proboštově 4:0, radostné křepčení odstartovalo už po závěrečném hvizdu rozhodčího Harenčáka. „Oslavy byly pořádně divoké! Jen jsme se nemohli napít z poháru, protože neměl víko, které by se dalo odklopit. Zkoušeli jsme ho rozřezat flexou a nakonec jsme zjistili, že se musí špička odšroubovat. Zkrátka jsme si i takhle užili pořádnou porci srandy,“ vylíčil kapitán Baníku Patrik Váňa.

Krajské kolo mladého záchranáře proběhne na Doubravce

Teplice - V úterý 12. června proběhne na vrchu Doubravka v Teplicích krajské kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář 2018 o putovní pohár ředitele HZS Ústeckého kraje.

Arnošt Ceral předvedl na Angeru nejlepší triky a vyhrál pohár

Teplice - Teplický skatepark na Angeru hostil v sobotu 9. června závod českého poháru. Šlo o první republikovou soutěž, která v novém prostředí prověřila schopnosti jezdců.

Nechat psa v autě je hodně špatný nápad! Na slunci se vozidlo změní v pec

Ústecký kraj - Nenechávejte psy během nákupu v autě, varují ochránci zvířat. K přehřátí organismu může stačit mnohem kratší čas, než byste mysleli.

Dobré pro žaludek i duši. Teplice mají svou první komunitní zahradu

Teplice /FOTO/ - Parta nadšenců buduje v Trnovanech prostor pro pěstování zeleniny i mezilidských vztahů.

Na trati z Lovosic do Teplic bude výluka, vlaky nahradí autobusy

Teplicko - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uzavře v úterý 12. června v době od 7.00 do 8.50 hodin traťovou kolej mezi stanicemi Radejčín a Úpořiny.

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme SK Dubí

Teplicko - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Teplického deníku! Připravujeme další díl projektu Deník nám fandí, ve kterém se můžete těšit na hráče a hráčky z celého okresu.

OBRAZEM: Nový teplický skatepark prověřila první republiková soutěž

Teplice - Nový teplický skatepark hostil v sobotu 9. června závod českého poháru. Šlo o první republikovou soutěž, která v novém prostředí prověřila schopnosti jezdců.

Ukradl čokolády i pstruha. Postrach obchodníků nenačapali poprvé

Teplice - Z krádeže se bude u soudu zodpovídat 45letý muž, který kradl v teplickém supermarketu. A neodradilo ho ani to, že byl opakovaně přistižen ostrahou, která ho při krádežích „načapala“ během uplynulého měsíce už třikrát.

Projektový týden Arkadie byl ve znamení čtyř živlů

Teplice - Už více než deset let vyjíždí žáci 2. stupně soukromé speciální školy Arkadie na jaře se svými pedagogy na projektový týden. 

Cvrčci na talíři? V restauraci už brzy realita

Teplice, Ústecký kraj - Hmyzu v restauracích dalo ministerstvo zemědělství zelenou. 

Americký velvyslanec se v Teplicích pozdravil s pštrosy i klokany

Teplice /FOTOGALERIE/ - Teplické gymnázium ve čtvrtek odpoledne navštívil velvyslanec Spojených států Stephen King.

Po víkendu zatím další uhynulé ryby v Malhosticích nebyly

Malhostice - Podle informace zástupce předsedy teplických rybářů Lukáše Drbala se v pondělí ani úterý neobjevily na hladině Malhostického rybníku žádné další uhynulé kusy ryb.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT