V teplické nemocnici příští měsíc otevřou jedinou záchytnou stanici v Ústeckém kraji. Noc tady vyjde na tři tisíce korun.
Pro strážníky a záchranáře se změní režim, jak zacházet s opilci. Zatím to funguje tak, že je sváží do nejbližších nemocnic, kde ale tito lidé napadají personál, blokují lůžka pro akutní případy a zůstává po nich velký nepořádek. Podle Tomáše Hrubého z teplické nemocnice ošetřování těchto pacientů výrazně zatěžuje práci personálu v běžném zdravotním zařízení.

Pro okolní okresy je informace o vybudování záchytné stanice v Teplicích jistě příznivou zprávou. Jejich nemocnicím to výrazně uleví. Pro lázeňské město je tato krajsky pojatá služba spíše „černým Petrem“. Radost z toho nemá vedení Teplic. Podle primátora Hynka Hanzy se budou ve městě hromadit problémoví lidé. Jak říká, budou je sem svážet z celého kraje, a protože už většinou pak nebudou mít peníze na návrat zpátky, tak zde zůstanou. Což zní logicky.

Petr Málek, Teplický deníkJak to bude opravdu fungovat, ukáže teprve praxe. Krajská záchytná stanice má v Teplicích začít přijímat alkoholem zmožené lidi už v příštím měsíci. Problém může nastat zejména ve chvíli, kdy bude někde v kraji ve službě jediná hlídka, například v nočních hodinách. Pokud ta bude muset strávit celou noc s opilcem, odvézt ho desítky kilometrů daleko na záchytku a ještě vše zpracovat papírově, bude to pro ni hodně časově náročné.

Na Teplicku už kdysi protialkoholní stanice fungovala. Byla v bílinské nemocnici, ale skončila z ekonomických důvodů a zůstala v dluzích. Ubytovaní za nocleh totiž v tomto hotelu „nechtěli“ tehdy platit požadovaných 700 korun, respektive neměli z čeho. Vymáhání částek nemělo úspěch.

Krajská zdravotní bude mít teď co dělat, aby životaschopnost nové záchytky udržela. Klientela tohoto typu hotelu se totiž nemění.