Naskytla se nová šance na záchranu Hadích lázní v Teplicích. Jaroslavu Třešňákovi coby vlastníkovi došla po deseti letech trpělivost v neustálých dohadách s památkáři a objekt nabízí městu. V takovém desolátním stavu, v jakém je. Do dalších větších oprav už nehodlá dávat peníze. Radnice se ke koupi zatím nevyjádřila s odkazem na to, že se vedení města seznamuje s materiály a celou věc projednává.

Petr Málek, Teplický deníkTepličané už mají jasno, jak by mohlo město chátrající objekt využít. Diskutují o tom na Facebooku. Vhodné by třeba bylo opravit ho do původní podoby a otevřít v něm třeba kavárnu, která by zapadala do konceptu šanovského parku, kde se Hadí lázně nacházejí.

Třešňákova společnost se o rekonstrukci chátrajícího objektu pokoušela už několikrát. Měl tam velké plány na obnovení lázeňského provozu. Budovu chtěl zrekonstruovat podle svých představ, do projektů už dal stovky tisíc.

Jeho dosavadní vize ale zatím vždy narazily na památkáře, podle kterých nechtěl objekt zachovat v původní podobě, ale postavit místo něj podobný nový. Přičemž Třešňák v této souvislosti oponuje tím, že určité nové stavební úpravy si objekt vyžaduje, aby odpovídal současným požadavkům v případě balneoprovozu.

Bývalé lázně jsou jednou z mála dochovaných empírových lázeňských budov v někdejším šanovském souměstí. Prošly velkou přestavbou v 70. letech 20. století. Po privatizaci v 90. letech zůstaly opuštěné.

Technický stav nejstarší lázeňské budovy v Teplicích je už delší dobu špatný, rozpadá se před očima hostů okolních fungujících lázní. Hrozí úplná devastace empírové kulturní památky, pod kterou vyvěral Hadí pramen. Třešňák objekt nabídl městu zatím bez nějaké konkrétní ceny. Ta by měla být teprve výsledkem společného jednání, pokud město vůbec projeví vážný zájem. Je nasnadě, že v případě prodeje bude současný majitel požadovat minimálně své náklady do budovy, které do ní dal od doby, kdy ji před lety koupil za 15 milionů. Městu Hadí lázně nikdy nepatřily. To se ale může změnit. Byla by to navíc určitá jistota, že takový historický objekt zůstane zachovaný ve své podobě i pro další generace. Město by se o něj v rámci správy svého majetku postaralo.