Ve sběrném dvoře v Teplicích už půl roku funguje městský bazar. Vedení města tuto bezplatnou službu zavedlo s cílem ulevit přírodě. Nepřímo i těm, kdo vyváží přeplněné popelnice.

Jakési bezplatné aukro bude mít dobrý smysl, pokud ho Tepličané pochopí. Půlroční zkušenost zatím ukazuje, že to fungovat skutečně může. Bazarem, vznešeně označeném jako ReUse centrum, už prošly stovky věcí.

Nová služba města nabízí lokální střet nabídky a poptávky po vybavení do domácnosti. Pokud tedy netoužíte zrovna po nových věcech, nebo v tom nevidíte peníze. Žádné focení nebo psaní inzerátů. Městský bazar je pro ty, kdo nepreferuje darování prostřednictvím internetu.

Lidé si potřebné věci odnesli, RE-USE centrum v Teplicích po generálním úklidu.
Městský "bazar" věcí v Teplicích je po lednovém úklidu opět v provozu

A proč by ho měli lidé využívat? Třeba kvůli ekologii. Omezuje to odpad v popelnicích a snižuje náklady na jeho likvidaci. Nebo kvůli „karmě“. Ne každý totiž dokáže nepotřebné věci vyhodit. Takto mohou posloužit ještě jiným.

ReUse centrum podporuje myšlenku nevyhazování věcí. Dává jim druhou šanci. Pokud se ani v bazaru odloženým věcem nepodaří vdechnout novou duši, teprve pak je jejich další osud definitivně zpečetěn.