Má to svoji logiku. Teplice jsou dlouhodobě označovány za Mekku drogové scény v kraji. Pervitin, tráva, heroin nebo hašiš tu jsou snadno k sehnání. Drobnými drogovými dealery se to v ulicích jen hemží. To, že jezdí autem, je nasnadě. Jenže z drogou povzbuzeného člověka je za volantem neřízená střela. Ve většině případů jeho divokou jízdu odnesou nevinní, které tento člověk autem ohrozí.

Drogy měl mít v sobě například řidič, který loni ujížděl hlídce z Mostu až do Bíliny. Hazardní jízdou ohrozil několik životů. Nakonec z auta utekl. Teď u soudu tvrdí, že neřídil. V jeho případě k nehodě nedošlo, nicméně policejní statistiky jsou košaté řadou horších případů. Třeba jízda zdrogovaného řidiče v Nákladní ulici loni skončila nárazem do zdi.

Podle průzkumů odborníků přes dopravu pět ze sta řidičů přiznává užívání drog. Nejde sice o tak rozšířený fenomén jako v případě alkoholu, nicméně dát si před jízdou dávku drogy představuje pro člověka hodně „divoký“ koktejl. Účinné páky na to, aby si narkotiky nadraný chlap nesedal za volant, bohužel nejsou. Takový člověk může auto řídit i v případě, že je v podmínce či čeká na soudní jednání ohledně dřívějších přestupků. Strach z vězení pro něj překážkou není.