Už několikrát to bylo s teplickým nádražím na spadnutí. Veškeré dosavadní plány ale vždy ztroskotaly na penězích. Teď to ovšem vypadá vskutku velmi nadějně. Správa železnic coby majitel modernizaci teplického vlakového nádraží nejspíše myslí skutečně vážně. Běží přípravná fáze, chystá se dokumentace a hledají se firmy na práci. A už i za to se platí nemalé peníze, které by nikdo určitě nechtěl vyhazovat jen tak do kanálu.

Pro Tepličany určitě dobrá zpráva. Po přeměně nádraží v lázeňském městě volají už řadu let. Především vzhled budovy, která patří k největším v republice a je památkově chráněná, není pro Teplice reprezentativní. Zub času na tehdy skvostné budově udělal své. Přitom právě nádraží je pro turisty přijíždějící do Teplic po kolejích, prvním dojmem, který si o návštěvě vytvoří.

Letecký snímek lokality vlakového nádraží v Teplicích.
Od Nákladní až po Masarykovu. Lokalita teplického nádraží se celá změní

Článků o plánované přeměně nádraží vznikla v minulosti celá řada. Není proto divu, že současné úvahy nadále nechávají na pochybách nevěřící Tomáše. To, že se Tepličané skutečně dočkají nového nádraží, uvěří až v momentě, kdy dělníci postaví ke stěnám mohutné budovy lešení a okolo začne panovat stavební ruch.