Na Teplicku se letos roztrhl pytel s masopusty. Což je dobře. Dokazuje to, že lidé na zábavu během covidu nezanevřeli. Sice jsou tyto akce spíše karnevalem v ulicích, než fašankem v pravém slova smyslu, ale je skvělé, že se vůbec něco podobného děje. Nemusí to být zrovna zabijačkové hody nebo tancovačka v sále kulturního domu, i samotný průvod obcí dokáže navodit atmosféru únorové masopustní tradice.

Lidé se potřebují pobavit. Dva roky byli zavření doma, nic se nekonalo, nikam se nesmělo.

Ve Bžanech, v Červeném Újezdu, a teď o víkendu třeba v Hrobě nebo Dubí. Tam všude se do ulic po „covidovém“ půstu vrátila hudba a tanec. Místní se namlsali zábavou.

Divadlo Petra Stolaře uspořádalo další masopustní jízdu. Tentokrát na své domácí půdě v Hrobu.
V Hrobě bylo veselo. Městem prošel průvod plný masopustních maškar

Někde se snaží masopustním tradicím přeci jen více přiblížit. To, když průvod v duchu masopustního scénáře třeba zastaví u domu v obci, kde je nachystáno občerstvení a zacinkají tam štamprlátka se slivovicí. Jinde zase mají doprovodné zabijačkové hody. Mnohdy ale stačí pouhý průvod maškar k tomu, aby bylo veselo.

Je to dobře, když obec kulturně žije. Když se tam něco děje, když se lidé dokáží domluvit na společné akci. Masopust je v tomto období vhodnou možností, jak „zrestartovat“ někdy ne vždy dobré sousedské vztahy.