Podle předkladatelů by měla nová vyhláška, která umožňuje ve vytipované lokalitě nevyplácet novým obyvatelům v hmotné nouzi doplatky na bydlení, zamezit dalšímu přívalu nepřizpůsobivých obyvatel do Krupky. Vedení města ale považuje takový obranný nástroj za bezpředmětný. Sídliště Horní Maršov v Krupce už dlouhodobě patří k nejhorším lokalitám ve městě. Nechvalně ho proslavují především ulice Karla Čapka a Dukelských hrdinů, kde bydlí hodně Romů.

Rušnější život v sídlišti, večer doprovázený častým rušením nočního klidu, neustálým nepořádkem na chodbách domů i v ulicích, nepopírá šéf strážníků Jiří Petrák. Zároveň ale uvádí, že z hlediska kriminality tato lokalita Krupky nikterak výrazně oproti dalším místům ve městě nevyčnívá.

Petr Málek.Přispěla by ale nějak k lepšímu životu v Horním Maršově bezdoplatková zóna? Podle starosty Krupky Zdeňka Matouše ne. „Smysl to má pouze tam, kde jsou problémové ubytovny v majetku soukromníků, kde se lidé rychle střídají a platí nemalé nájmy, na které sociálně slabým doplácí stát. To ale není případ Krupky,“ říká. V uvedených ulicích jsou především družstevní byty, na které by se opatření stejně nevztahovalo, protože lidé tam neplatí nájem jako takový. Hradí totiž pouze příspěvky na energie a další poplatky družstvu spojené s užíváním svěřeného bytu.

Radnice proto vyhlášku pro danou lokalitu zatím nevydala. Což je dobře, protože by se stejně v uvažovaném sídlišti míjela tím správným účinkem. V ulicích Karla Čapka a Dukelských hrdinů pomůžou spíše časté kontroly městské a státní policie a také správních orgánů, které přinutí stávající i nové obyvatele k dodržování pravidel a pořádku.