Když před lety tehdejší primátor Jaroslav Kubera s nastupujícím Hynkem Hanzou coby jeho nástupcem sondovali mezi lidmi, jestli by chtěli v Teplicích spíše bruslit nebo plavat, vždy to vycházelo nerozhodně. Teď se ale už museli rozhodnout. Led dostal přednost před sluníčkem. Začala tedy fungovat nová ledová hala s názvem Zimák. Zdá se, že to byla dobrá volba. Až na některé negativní reakce, třeba že jsou příliš malé šatny pro hráčské týmy, se nová krytá hala setkává zatím s kladným ohlasem.

Petr Málek.Na nějaké komplexnější hodnocení je příliš brzo. Vedení města ale udělalo dobře, když Tepličanům dalo vlastní „ledové“ prostory pro sportování. Správné rozhodnutí radnice potvrzují diskuze v teplických facebookových skupinách, kde zaznívají spokojené reakce. Hynek Hanza, který město převzal po Kuberovi, může být spokojený.

Hrát se na ledě v Teplicích může řada nižších soutěží. Kvůli kapacitě hlediště tu sice nemůže být extraliga, což ale nevadí, protože na tu si můžeme zajet do nedalekého Litvínova. Otázkou je, zda by se tu vůbec uživila.

Zimák stojí, ale ani o koupaliště obyvatelé lázeňského města nepřijdou. I pro něj už má primátor Hanza a spol. vytipované místo. Vyroste v budoucnu v lokalitě Nová Ves. Do té doby musí koupáníchtivým stačit ve městě zrekonstruovaný krytý plavecký areál.

Padesátitisícové Teplice si svojí velikostí obě stavby určitě zaslouží. Je také dobře, že se při jejich výstavbě město nedostane do likvidačních červených čísel. Funguje dlouhodobá filozofie „šetřílka“ Kubery, kterou přenesl i na svého nástupce Hanzu. Žádné dluhy. Nejprve našetříme, pak postavíme. V plusových číslech musí ale udržet i následné provozy. A to nebude lehký úkol.